از شرکت های دانش بنیان در مرحله تاسیس، صادرات محصول و همچنين توسعه بازار حمایت مالی می کنیم – شریف

از شرکت های دانش بنیان در مرحله تاسیس، صادرات محصول و همچنين توسعه بازار حمایت  مالی می کنیم – شریف

به نقل از شریف: از شرکت های دانش بنیان در مرحله تاسیس، صادرات محصول و همچنين توسعه بازار حمایت مالی می کنیم

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی گفت: از شرکت های دانش بنیان در مرحله تاسیس، صادرات محصول و همچنين توسعه بازار حمایت می کنیم که نرخ سود تسهیلات اعطایی در مرحله تاسیس تنها و فقط ۴ قسمت و بخش است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری گیلان، دکتربهزاد سلطانی در بازدید از شرکت‌های فناور و همچنين دانش بنیان مستقر در پارک علم و همچنين فناوری گیلان با مدیران این شرکت‌ها دیدار و همچنين در خصوص نحوه کمک به رشد این شرکت ها با آنها گفتگو و همچنين تبادل نظر کرد.

دکترسلطانی در این دیدار، به حمایت‌های ویژه صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و همچنين گفت: تسهیلات مشارکت و همچنين کمک‌های بلاعوض برای بیش از ۲۰ خدمت متغاير و متفاوت آماده ارائه به شرکت‌های دانش بنیان است که می‌قدرت به وام ۴ قسمت و بخش برای ایجاد یک صنعت در استان و همچنين یا منطقه اشاره کرد.

وی افزود: این کمک ها و همچنين تسهیلات به آن هم دسته ازشرکت‌های دانش بنیانی تعلق می گیرد که به محصول نهایی رسیده‌اند و همچنين نیاز دارند به مرحله صنعتی شدن برسند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی درخصوص نرخ تسهیلات گفت: نرخ تسهیلات صندوق از ۴ قسمت و بخش برای راه‌اندازی اولیه خط تولید یک محصول و همچنين نرخ ۹ قسمت و بخش برای صادرات محصولات و همچنين نرخ ۱۱ قسمت و بخش برای افزایش تولید و همچنين توسعه صنعتی محصول در نظر گرفته شده است.

وی به تسهیلات و همچنين امکانات مالی ویژه‌ای که برای توسعه بازار محصولات تعلق می گیرد اشاره کرد و همچنين افزود: تسهیلاتی نیز برای خریداران محصولات دانش بنیان در نظر گرفته شده است که برای تشویق و همچنين ترغیب خریدارن داخلی و همچنين به صورت لیزینگ در اختیارشان قرارمی‌گیرد تا تشویق بشوند و همچنين از محصولات دانش بنیان با کیفیت داخلی خریداری کنند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی گفت: جهت خرید محصولات، تسهیلاتی با نرخ ۹ قسمت و بخش در اختیار خریداران قرار می‌گیرد و همچنين این امر در سهم فروش محصولات دانش بنیان تاثیر خواهد گذاشت.

دکترسلطانی در مورد انواع ضمانت نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش بنیان گفت: ضمانت نامه‌هایی که شرکت‌های دانش بنیان برای عقد قراردادها نیازداشته باشند با نصف قیمت بانک‌ها و همچنين از آن هم طریق بانک‌های عامل در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی به ایجاد برج های فناوری در هر استان اشاره کرد و همچنين گفت: صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی این امکان را فراهم می‌کند تا برای چندین شرکت دانش بینان، ساختمان و همچنين دفاتری درنظر گرفته مي شود و همچنين بصورت اجاره به شرط تملیک در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد.

دکترسلطانی گفت: این مراکز به عنوان برج فناوری در استان فعالیت می کنند تا دانشجویان و همچنين فارغ‌التحصیلان علاقه مند شوند تا نوآوری های خود را در این برج فناوری به شکوفایی اقتصادی برسانند و همچنين جامعه نیز شاهد افزایش توسعه فناوری بیش از توسعه صنعتی باشد.

وی افزود: صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی، مشارکت در سرمایه‌گذاری خصوصاً سرمایه‌گذاری خطر پذیر را پوشش می دهد.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی در مورد کمک‌های بالاعوض گفت: هر شرکت دانش بینان می‌تواند برای دریافت ۴۱ خدمت متغاير و متفاوت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض بگیرد.

وی افزود: این کمک‌ها شامل کمک‌های بلاعوض برای بازاریابی و همچنين توسعه بازار و همچنين برندسازی محصولات دانش بنیان خواهد بود.

دکترسلطانی، ازدیگر سرويس ها و خدمات بلاعوض صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی را حضور در نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و همچنين خارجی جهت ارائه و همچنين فروش محصولات و همچنين دریافت استاندارهای فنی و همچنين یا مدیریت کیفیت و همچنين حتی دوره‌های آموزشی تخصصی، دراین خصوص اعلام کرد.

وی با اشاره به افزایش نرخ تورم و همچنين تناسب تسهیلات با نرخ تورم گفت: تسهیلات و همچنين امکانات مالی با قیمت روز و همچنين نرخ تورم قابل محاسبه است و همچنين میزان تسهیلات و همچنين مشارکتی که وجود دارد متغاير و متفاوت و همچنين انعطاف‌پذیر است.

دکترسطلانی افزود: شرکت‌هایی که قبلاً برای خرید تجهیزات و همچنين یا دستگاه، تسهیلاتی دریافت نموده اند و همچنين امروز قیمت دستگاه مورد نیاز افزایش پیدا کرده، می‌توانند با ارائه مدارک و همچنين مستندات، تسهیلات متفاوتی نسبت به قبل دریافت کنند به نحوی که این اختلاف قیمت را پوشش دهد.

 

وی در مورد کمک به بازاریابی شرکت‌های دانش بنیان گفت: خدمت لیزینگ درصندوق نوآوری و همچنين شکوفایی برای کمک به فروش بهتر و همچنين توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان است به نحوی که این تسهیلات با نرخ ۹ قسمت و بخش در اختیار خریدار قرار می‌گیرد تا ضمن تشویق بازار به خرید محصولاتِ باکیفیتِ دانش‌بنیانِ داخلی، به فروش محصولات هم کمک مي شود.

از شرکت های دانش بنیان در مرحله تاسیس، صادرات محصول و همچنين توسعه بازار حمایت مالی می کنیم در تاریخ ۲۱ June 1397 | 10:32 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *