اساتید دانشگاهی، اصلی‌ترین عنصرهای تعلیم وتربیت در مسائل فرهنگی خواهند بود – شریف

اساتید دانشگاهی، اصلی‌ترین عنصرهای تعلیم وتربیت در مسائل فرهنگی خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: اساتید دانشگاهی، اصلی‌ترین عنصرهای تعلیم وتربیت در مسائل فرهنگی خواهند بود

حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در شصت و همچنين دومین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی سراسر کشور که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: اساتید دانشگاهی، اصلی‌ترین عنصرهای تعلیم وتربیت در مسائل فرهنگی خواهند بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست حجت‌الاسلام رستمی با بیان اینکه جریاناتی به دنبال ناامیدی و همچنين ناتوان نشان دادن جامعه خواهند بود، اظهار داشت: در صورتي که ما انسان‌ها را امین بدانیم و همچنين این عالم را عالم امانت، تمامی انسان‌ها در این عالم مسئول خواهند بود همانگونه که اولین سؤال را روز قیامت از امانت‌ها و همچنين فرصت‌هایی که در اختیار ما بوده است، می‌پرسند.

وی با بیان اینکه یکی از پهناور و بزرگ ترین این امانت‌ها و همچنين امانت‌دارها معلم‌ها و همچنين اساتید دانشگاهی خواهند بود، افزود: بار بزرگی بر دوش مسئولان و همچنين مدیران دانشگاه‌ها وجود دارد چرا که آنها امانت‌دار موضوعات مختلفی خواهند بود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه اساتید اصلی‌ترین عنصرهای تعلیم وتربیت در مسائل فرهنگی خواهند بود، خاطرنشان کرد: فضای عمومی وجوان داخل کشورمان بسیار اهمیت دارد چرا که در بسیاری از جریانات مذهبی و همچنين اجتماعی در دنیا و همچنين داخل پیشرو بوده‌ایم که برای مثال برگزاری مراسم اعتکاف از کشور در فضای دانشجویی و همچنين دانشگاهی شروع شد که به تمامی دانشگاه‌ها تعمیم پیدا کرده است لذا به صراحت می‌قدرت گفت دانشگاه‌های ما دارای کارنامه‌ای قابل دفاع در تمامی مسائل خواهند بود.

وی افزود: در حکم انتصابی که روز قبل مقام معظم رهبری در خصوص سمت بنده اعلام فرمودند آمده است که ایشان دانشگاه‌ها را محل پرورش انسان‌های پهناور و بزرگ و همچنين مدیران آینده کشور دانسته‌اند ضمن اینکه ایشان ۴ ویژگی صالح بودن، فرزانه بودن، پرنشاط بودن و همچنين کارآمد بودن را از ویژگی‌های مدیران آینده کشور دانسته‌اند. به همین دلیل مدیران دانشگاهی وظیفه اصلی‌شان پشتیبانی از این قضیه است.

حجت‌الاسلام رستمی تصریح کرد: اصلی‌ترین پيشامد جديد‌ای که امروز داریم ایجاد بی‌اعتمادی در بین اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف نسبت به هم است و همچنين در صورتي که این اتفاق برای جامعه‌ای رخ دهد در واقع آن هم جامعه خلع سلاح شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان گفت: مسئولیت همه مدیران دانشگاهی ضمن ارزشمند بودن تلاش‌های آنها بسیار کار سختی است و همچنين باید توجه داشته باشیم که اولین هدف مدیران دانشگاهی باید جلب رضایت خداوند باشد. ضمن اینکه باید بدانیم که رشد در سختی ایجاد خواهد شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

اساتید دانشگاهی، اصلی‌ترین عنصرهای تعلیم وتربیت در مسائل فرهنگی خواهند بود در تاریخ ۱۳ June 1397 | 2:29 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *