استادان باید سنگ صبور دانشجویان باشند – شریف

استادان باید سنگ صبور دانشجویان باشند – شریف

به نقل از شریف: استادان باید سنگ صبور دانشجویان باشند

آیت ا… محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری خطاب به استادان دانشگاهی گفت: تو باید سنگ صبور دانشجویان باشید و همچنين راز موفقیت تو در رسالت خطیر خودتان همین است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت ا… محمدی گلپایگانی در مراسم تودیع و همچنين معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خطاب به حضار گفت: حامل سلام مقام معظم رهبری برای همه تو هستم. در مورد حجت الاسلام محمدیان (رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها) دوستان صحبت کردند چیزی برای بنده نگذاشتند. جز حسن خلق و همچنين دلسوزی چیز دیگری از ایشان ديدن نکردیم.
وی متن حکمی را که مقام معظم رهبری برای حجت الاسلام مصطفی رستمی صادر کرده بود را خواندن و قرائت کرد و همچنين با تحویل حکم به رئیس جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: باید در مورد دو مساله صحبت کنم، یک تبریک عرض می‌کنم خدمت همه حضار به خاطر عید سعید غدیر که گذشت و همچنين امیدوارم خداوند همه ما را از شیعیان امیرالمومنین قرار دهد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: مساله دیگری که باید به آن هم اشاره کنم در مورد نهضت حضرت ابا عبدالله الحسین است که با وجود گذشت این همه سال شمسي جاودان بوده و همچنين همچنان تکرار می‌مي شود. در جنگ جهانی اول و همچنين دوم تخمین زدند که حدود ۵۵ میلیون فرد يا شخص از بین رفتند و همچنين اینها تماماً در گوشه‌ای از کتاب تاریخی ثبت شده ولي بايد توجه داشت در واقعه کربلا ۷۲ فرد يا شخص بودند که شهید شدند و همچنين همه آنچه در کربلا رخ داده جلوی چشم مان است و همچنين دلیل آن هم این است که هدف ابا عبدالله حسین مقدس بود و همچنين وی با تمام فداکاری آنچه را داشت در این راه داد. ما باید از وی درس بگیریم.
وی ادامه داد: آنچه که پیغمبر را موفق کرد اخلاق خوش پیامبر بود. تو با قشر جوانان رو به رو هستید، جوانانی که پرسشگر بوده و همچنين با صدها شبهه از طریق ماهواره و همچنين چیزهای دیگر مواجهه خواهند بود و همچنين اینها جز روحانیت و همچنين استادان پناهی ندارند تو باید سنگ صبور دانشجویان باشید و همچنين این راز موفقیت تو در رسالت خطیر خودتان است.
آیت ا… محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: در هر شرایط زبان انسان نباید از تبلیغ کور مي شود؛ از هر فرصت تبلیغ باید بهره بري و استفاده مي شود، زيرا و به درستي که دانشجویان آماده و همچنين پذیرای نصایح تو خواهند بود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

استادان باید سنگ صبور دانشجویان باشند در تاریخ ۲۰ June 1397 | 3:04 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *