اشتغال پایدار و همچنين مفید با حضور و همچنين مشارکت دانشگاه‌ها ایجاد می‌مي شود – شریف

اشتغال پایدار و همچنين مفید با حضور و همچنين مشارکت دانشگاه‌ها ایجاد می‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: اشتغال پایدار و همچنين مفید با حضور و همچنين مشارکت دانشگاه‌ها ایجاد می‌مي شود

رئیس دانشگاه تهران در نشست روسای دانشگاه‌های کشور مطرح کرد:

دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه اشتغال پایدار و همچنين مفید بدون حضور و همچنين مشارکت دانشگاه ها رخ نمی‌دهد گفت: در صورتي که می‌خواهیم پيشامد جديد اشتغال را به صورت پایدار حل کنیم باید در تمامی طراحی‌ها و همچنين الگوها دانشگاه حضور داشته باشند؛ امروز دانشگاه‌ها از نظر فکری و همچنين روحی این آمادگی را دارند که در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف فعالیت کنند.

اشتغال پایدار و همچنين مفید با حضور و همچنين مشارکت دانشگاه‌ها ایجاد می‌مي شود

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمود نیلی احمدآبادی صبح امروز در نشست روسای دانشگاه های کشور در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران اظهار داشت: باید راهکاری پیدا کنیم که دانشگاه‌ها از شرایط روزمرگی خارج شوند و همچنين در صورتي که این نوع مسائل دست و همچنين پاگیر را در دانشگاه‌ها رها نکنیم، نمی توانیم از ظرفیت آنها به نحو احسن بهره بري و استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه باید الگویی برای فعالیت دانشگاه‌ها تعیین مي شود افزود: امروز دغدغه یک رئیس دانشگاه در آغاز سال شمسي تحصیلی، خوابگاه، تغذیه، افزایش نرخ در بازار و همچنين هزینه‌هاست که نباید این چنین باشد و همچنين این در حالی است که دانشگاه‌های پهناور و بزرگ دنیا چنین دغدغه‌هایی را ندارند.
رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: بیشترین دغدغه آموزش عالی در حوزه آموزش متمرکز شده، در حالی که پژوهش نیز باید مورد توجه قرار گیرد و همچنين دستاوردهای علمی و همچنين فناوری این مراکز بالفعل مي شود؛ چرا کارخانجات کشور باید با یک تهدید دچار مشکل و همچنين تعطیلی شوند و همچنين این امر به دلیل این است که نوآوری در صنعت وجود ندارد.
دکتر نیلی احمدآبادی افزود: یکی از دلایلی که در حوزه دستاوردهای دفاعی موفق شده‌ایم این است که ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه در این حوزه بسیار خوب بوده است.
وی عنوان کرد: اعلام می کنیم که دانشگاه ها وظیفه خود می دانند تا در خدمت کشور باشند و همچنين باید الگوی روشن تری در این زمینه طراحی مي شود.
رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: امسال باید بودجه به نحوی طراحی مي شود که بتوانیم گفتمان ارتباط با صنعت را به عمل تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه علم مرز جغرافیایی نمی‌شناسد، گفت: در صورتي که نتوانیم دانشجویان دکتری و همچنين استادان را برای فرصت های مطالعاتی به خارج از کشور اعزام کنیم، از قافله عقب می مانیم.
ل.م/ع.ع۵۷۵۴/

اشتغال پایدار و همچنين مفید با حضور و همچنين مشارکت دانشگاه‌ها ایجاد می‌مي شود در تاریخ ۱۹ June 1397 | 12:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *