افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری گلستان – شریف

افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری گلستان – شریف

به نقل از شریف: افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری گلستان

مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری استان گلستان به عنوان یکی از واحدهای اصلی اکوسیستم توسعه فناوری در این استان با حضور دکتر سورنا ستاری دست يار علمی و همچنين فناوری رییس جمهوری و همچنين استاندار گلستان افتتاح شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری گلستان، دکتر سورنا ستاری دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهوری در این آئین محور اقتصاد استان گلستان را بر پایه محصولات کشاورزی بیان کرد و همچنين گفت: در این قسمت و بخش فعالیت استارتاپ‌های محلی و همچنين استانی فرصت بی نظیری در حذف واسطه‌های غیرضرور فراهم کرده است.
ویط افزود: استارتاپ‌ها (کسب و همچنين کار برپایه فناوری) با حذف واسطه‌های غیرضرور، ارزش آفرینی محصولات باغی و همچنين زراعی را در استان دنبال کنند که هم به باغدار و همچنين زارع به عنوان تولید کننده سود برسد و همچنين جوانان فعال در حوزه کسب و همچنين کارهای دانش بنیان و همچنين مصرف کنندگان نیزاز مزایای آن هم بهره مند شوند.
دکتر ستاری درخصوص حذف واسطه‌گری با بهره بري و استفاده از فرصت‌های پیش رو در قسمت و بخش آی تی ادامه داد: در زمینه حمل بار درکشور دغدغه‌های بسیاری داریم، در یک بررسی اجمالی مشخص شد که بین بار و همچنين راننده کامیون ۱۱ واسطه ایفای نقش می‌کنند که طبق برآوردها تا ۶۰ قسمت و بخش قیمت تمام شده کالا را افزایش می‌دهد، ولي بايد توجه داشت با توسعه استارت آپ های خدماتی در حوزه حمل بار این مساله قابل رفع بوده و همچنين اقدامات خوبی را در این حوزه شروع کرده‌ایم.
دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهوری از فعالیت ۳ هزار و همچنين ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور خبر داد و همچنين گفت: این شرکت‌ها سال شمسي قبل ۴۰۰ میلیون دلار صادرات داشتند که این رقم فارغ از صادرات حوزه آی تی بوده که غیرقابل مقدار و اندازه گیری است.
وی تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان هر دو سال شمسي پایش شده و همچنين برخی از این حوزه حذف می‌شوند.
دکتر موسی حسام رئیس پارک علم و همچنين فناوری استان گلستان اظهار داشت: مرکز نوآوری به همراه مرکز رشد و همچنين پارک علم و همچنين فناوری از اجزای اصلی توسعه فناوری استان خواهند بود.
وی تصریح کرد: مجموعه‌هایی مانند کانون شکوفایی خلاقیت، خوشه فناوری IT، مرکز انتقال فناوری قسمت و بخش خصوصی بومرنگ، شتاب دهنده جهش طی تفاهم نامه‌ای در مرکز نوآوری مستقر بوده تا زمینه دسترسی آسان‌تر و همچنين سهل تر برای فعالان حوزه IT فراهم مي شود.
رئیس پارک علم و همچنين فناوری استان گلستان گفت: با توجه به اینکه مجموعه پارک علم و همچنين فناوری استان خارج از محدوده شهرستان واقع است در مواردی برای فعالان این حوزه مشکلاتی ایجاد می‌شد که هم اینک با گشایش مرکز نوآوری، این دغدغه برطرف شد.
وی عنوان کرد: ۱۴۹ هسته و همچنين شرکت در زیر مجموعه پارک‌های علم و همچنين فناوری استان در حال فعالیت خواهند بود که از این تعداد ۳۸ هسته و همچنين شرکت جزو شرکت‌های دانش بنیان محسوب می‌شوند.
دکتر حسام همچنین به وجود ۷۰ مرکز رشد و همچنين فناوری در مراکز آموزش عالی و همچنين دانشگاهی استان اشاره کرد و همچنين گفت: درمجموع ۲۲۰ هسته فعال در حوزه علم و همچنين فناوری مشغول فعالیت خواهند بود.
گفتنی است مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری استان گلستان در یکی از ساختمان‌های تحت تملک فرمانداری گرگان به بهره برداری رسید.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و همچنين فناوری گلستان در تاریخ ۲۰ June 1397 | 3:06 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *