بررسی معظلات و مسائل و مشکلات آب و همچنين خاک و همچنين حفظ ذخایر ژنتیکی کشور توسط پژوهشگران و همچنين محققان رشته زیست شناسی – شریف

بررسی معظلات و مسائل و مشکلات آب و همچنين خاک و همچنين حفظ ذخایر ژنتیکی کشور توسط پژوهشگران و همچنين محققان رشته زیست شناسی – شریف

به نقل از شریف: بررسی معظلات و مسائل و مشکلات آب و همچنين خاک و همچنين حفظ ذخایر ژنتیکی کشور توسط پژوهشگران و همچنين محققان رشته زیست شناسی

دکترمحسن شریفی مدیر کل دفترسیاستگذاری وبرنامه ریزی امورپژوهشی وزارت علوم تحقیقات فناوری گفت: مشکلاتی ازجمله آلودگی‌های آب و همچنين خاک و همچنين حفظ ذخایر ژنتیکی کشور باید توسط علوم زیستی متنوع و گوناگون و مختلف توسط پژوهشگران و همچنين محققان رشته زیست شناسی درکشور بررسی مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مراغه، دکترمحسن شریفی در هشتمین کنگره بین المللی و همچنين بیستمین کنگره ملی زیست شناسی ایران در مراغه با اشاره به ضرورت بهره بري و استفاده از پژوهش‌های علمی زیست شناسی درکشوراظهارداشت: باتوجه به اهمیت موضوع زیست شناسی دربیشتر مسائل اجتماعی، ضروری است زمینه‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای بهره گیری از پژوهش‌های علمی و همچنين تحقیقاتی زیست شناسی درکشورفراهم مي شود.
وی افزود: اهمیت پژوهش و همچنين تحقیق درحوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علم باهدف به روزرسانی اطلاعات انجام می‌مي شود که درحوزه زیست شناسی در ایران نیز شاهد حضورپژوهشگران و همچنين علاقه مندان زیادی در این حوزه هستیم که در دانشگاه‌های کشور درحال تحصیل و همچنين تحقیق و همچنين پژوهش خواهند بود.
وی افزود: باوجود برخی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين محدودیت‌های بودجه‌ای انتظار داریم توجه ویژه‌ای به مشارکت قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف در زمینه‌های علم و همچنين فناوری مي شود.
وی درادامه با اشاره به اهمیت زیست شناسی درجامعه تصریح کرد: علوم زیست شناسی می‌تواند با پیشرفت و همچنين به روز بودن اطلاعات خود زمینه رشد کشور را درحوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف فراهم آورد.
دکتر شریفی گفت: حضورمحققان و همچنين دانشمندان رشته‌های متنوع و گوناگون و مختلف علم زیست شناسی به بهانه کنگره بین المللی زیست شناسی محلی برای تبادل ایده‌ها، افکاروراهکارهایی است که می‌تواند راهگشای بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات زیستی باشد.
وی با اشاره به برگزاری کنگره زیست شناسی در مراغه افزود: تصویب و همچنين امضای سندجامع زیستی کشور توسط انجمن زیست شناسی، بررسی معظلات و مسائل و مشکلات کتب و همچنين دروس زیست شناسی و همچنين نیز برگزاری کارگاه‌ها و همچنين پنل های متنوع و گوناگون و مختلف علمی از قسمت و بخش‌های این کنگره بین المللی است.
مدیر کل دفترسیاستگذاری وبرنامه ریزی امورپژوهشی وزارت علوم تحقیقات فناوری در پایان گفت: جای خالی صنعتگران و همچنين تولید کنندگان برای بهره بري و استفاده از ایده‌ها و همچنين پژوهش‌های کاربردی درکنگره ها و همچنين همایش‌های علمی به چشم می‌خورد و همچنين باید دراین حوزه نیزفعالیت‌هایی انجام مي شود.

همچنین دکتر شریفی دربازدید از قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف مرکز تحقیقات نجوم و همچنين اخترفیزیک مراغه گفت: این مرکز یه عنوان یک مرکز تخصصی بر انجام تحقیقات بنیادی اخترفیزیک متمرکز شده و همچنين کارهای خوبی در توسعه مرز دانش در حوزه اخترفیزیک انجام داده است.

وی افزود: چاپ مقالات متعدد به روش مستقل و همچنين نیز مشترک با دانشگاه های داخل و همچنين خارج از کشور حاکی از تعامل سازنده این مرکز و همچنين بهره گیری بهینه از ظرفیت های متنوع و گوناگون و مختلف برای انجام مأموریت خود می باشد.

دکتر شریفی گفت: در علم فیزیک حوزه های چندگانه ای وجود دارد که اخترفیزیک یکی از این حوزه هاست که در کشور ما پیشینه تحقیقاتی درخشانی دارد و همچنين بزرگانی زيرا و به درستي که خواجه نصیرالدین طوسی، محی الدین المغربی و همچنين… در این زمینه در جهان سرآمد بوده اند.

وی افزود: بی شک رصدخانه مراغه در زمان فعالیت خود تنها رصدخانه دنیا بوده و همچنين محققان بسیاری از اقصا نقاط جهان را در خود جمع کرده بود. وجود این سابقه و همچنين نیز رصدخانه مراغه در جوار این مرکز و همچنين بهره گیری از دانشگاه های متنوع و گوناگون و مختلف کشور می تواند نقطه قوتی برای انجام تحقیقات اثرگذار و همچنين نیز تبدیل شدن به قطب اخترفیزیک محسوب مي شود.

ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

بررسی معظلات و مسائل و مشکلات آب و همچنين خاک و همچنين حفظ ذخایر ژنتیکی کشور توسط پژوهشگران و همچنين محققان رشته زیست شناسی در تاریخ ۳ June 1397 | 5:18 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *