برگزاری منظم جشنواره های فرهنگی و همچنين دانشجویی در سال شمسي جدید – شریف

برگزاری منظم جشنواره های فرهنگی و همچنين دانشجویی در سال شمسي جدید – شریف

به نقل از شریف: برگزاری منظم جشنواره های فرهنگی و همچنين دانشجویی در سال شمسي جدید

محمد هادی عسکری، مدیرکل پشتیبانی مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در پنجاه و همچنين یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی- اجتماعی دانشگاه های سراسر کشورکه در محل دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد از برگزاری منظم جشنواره های فرهنگی و همچنين دانشجویی دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی در سال شمسي تحصیلی جدید خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مهندس عسکری با اشاره به آغاز سال شمسي تحصیلی که فروغی از شور حسینی را به همراه دارد گفت: جامعه و همچنين دانشگاه ها امروز از لحاظ اقتصادی آبستن یک سری حوادثی است و همچنين باید معاونت های فرهنگی –اجتماعی در ایجاد نشاط اجتماعی و همچنين خود باوری علمی کوشا باشند.

وی در ادامه به بحث اعتماد سازی در جامعه اشاره کرد و همچنين افزود: دانشگاه ها و همچنين مجموعه های فرهنگی اجتماعی نقش مهمی در اعتماد سازی ایفا می کنند و همچنين خلاقیت، اسم رمز بازگشت اعتماد و همچنين شادابی به دانشگاه ها است.

مهندس عسکری گفت: ما باید فضای امید و همچنين نشاط را در جامعه بسط دهیم و همچنين سعی کنیم که اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی را به جوانان بسپاریم.

مدیرکل پشتیبانی مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با اشاره به استقلال دانشگاه ها گفت: باید از سه مولفه قانون، آزادی و همچنين امنیت در دانشگاه ها دفاع کنیم و همچنين یکی از کارهایی که بایستی به آن هم اهتمام بورزیم جلب مشارکت دانشجویان است.

وی گفت: دومین نقطه مهم در برگزاری فعالیت های فرهنگی، اصل قانون مندی فعالیت ها است زیرا قانون فصل خطاب است یعنی هم مدیران باید در قبال دانشجویان پاسخگو باشند و همچنين هم دانشجویان در قبال عملکردشان، به گونه ای که حقوق و همچنين تکلیف در کنار هم قرار بگیرند.

وی با اشاره به برگزاری منظم جشنواره ها و همچنين گردهمایی های فرهنگی و همچنين دانشجویی در دانشگاه ها گفت: امسال جشنواره حرکت را به شکل ۱+۱۰ برگزار خواهیم کرد و همچنين گفتگو محور خواهد بود و همچنين جشنواره کانون های فرهنگی را خواهیم داشت و همچنين در کنار آن هم جشنواره نشریات دانشجویی و همچنين جشنواره قرآن و همچنين عترت را هم برگزارمی کنیم.

عسکری با اشاره به اقدام انجمن های علمی دانشگاه تهران گفت: این انجمن ها در دانشگاه تهران توانسته اند یک مدرسه تابستانی ایجاد کنند که بیشتر از ۱۰۵ فرد يا شخص از دانشجویان و همچنين اعضای هیئت علمی عضو آن هم خواهند بود و همچنين همین رویکرد را در قسمت و بخش بین الملل جشنواره حرکت هم خواهیم داشت.

وی افزود: با امضای مقام عالی وزارت که به تعدادی از وزارت خانه ها ابلاغ شده است از آنها خواسته شده در جشنواره حرکت شرکت و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات خود را بیان کنند و همچنين بر این نظر هستیم که انجمن های علمی می توانند حلقه گم شده بین صنعت و همچنين دانشگاه را پر کنند.

عسکری با اشاره به قدرت بالای مدیران فرهنگی دانشگاه ها گفت: ما توانستیم ساختار شورای مدیران منطقه ها و مناطق را ارتقا دهیم و همچنين شورای معاونان را ایجاد کنیم که در گام نخست ده منطقه را در این شورا خواهیم داشت و همچنين هفته آینده دبیران منطقه ها و مناطق را برای سال شمسي اول منصوب می کنیم تا با جدیت تمام کار را دنبال کنند.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

برگزاری منظم جشنواره های فرهنگی و همچنين دانشجویی در سال شمسي جدید در تاریخ ۱۲ June 1397 | 2:31 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *