برگزاری نخستین نشست مجمع عمومی شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام در دانشگاه پیام نور – شریف

برگزاری نخستین نشست مجمع عمومی شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام در دانشگاه پیام نور – شریف

به نقل از شریف: برگزاری نخستین نشست مجمع عمومی شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام در دانشگاه پیام نور

دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی گفت: نخستین نشست مجمع عمومی شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام، دوشنبه دوم مهرماه سال شمسي جاری با حضور شخصیت‌های برجسته علمی داخلی و همچنين خارجی درسازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی با اعلام این خبر اظهار داشت: تقویت و همچنين توسعه همکاری‌های علمی و همچنين دانشگاهی بین دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی و همچنين تحقیقاتی جهان اسلام، اشتراک تجربیات و همچنين دستاوردهای علمی-آموزشی به ویژه از طریق آموزش‌های مجازی و همچنين آموزش‌های الکترونیکی و همچنين از راه دور و همچنين تسهیل و همچنين توسعه انتقال و همچنين تبادل مدارج و همچنين مدارک علمی و همچنين تحقیقاتی جوامع اسلامی از اهداف این شبکه است.

وی با بیان اینکه کمیته علمی و همچنين فناوری نهاد همکاری‌های اسلامی- کامستک، از مهم‌ترین نهادهای علمی و همچنين دانشگاهی در جهان اسلام است، افزود: جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که میزبانی سه شبکه مهم علمی از کامستک را در داخل کشور عهده‌دار است.

به گفته وی این شبکه‌ها شامل شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام (به میزبانی دانشگاه پیام نور)، شبکه پارک‌های علم و همچنين فناوری جهان اسلام (به میزبانی پارک علم و همچنين فناوری گیلان) و همچنين شبکه نانوتکنولوژی جهان اسلام (به میزبانی پژوهشگاه مواد و همچنين انرژی) می‌باشد.

دکتر کریم نجفی برزگر، رئیس شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی نیز تصویب اساسنامه شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی، انتخاب اعضای هیئت اجرایی و همچنين تعیین برنامه جذاب و جالب و خوب های آتی این شبکه را از دیگر اهداف این نشست اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به گستره فعالیت این شبکه در ۵۷ کشور عضو نهاد همکاری های اسلامی با محوریت علم و همچنين فناوری هوشمند، فرصت خوبی برای تبادل دانش، تجربیات و همچنين انتقال تکنولوژی فناوری هوشمند در جهان اسلام با برگزاری این مجمع و همچنين بعد از تصویب اساسنامه آن هم عملاً امکان پذیر می‌مي شود.

دکتر نجفی برزگر در ادامه گفت: شامل اشخاص دعوت شده به این نشست می قدرت به پروفسور قاسم جان، رئیس کامستک و همچنين رئیس آکادمی علوم پاکستان، دکتر محمد فواد هادی، وزیر علوم عراق، دکتر اقتدار و قدرت الله عمر خیل، نماینده دانشگاه الکترونیکی وزارت تحصیلات عالی افغانستان، پروفسور ناجی فوندوگان، نماینده دانشگاه آناتولی ترکیه و همچنين همچنین نمایندگانی از کشورهای عمان، الجزایر، تونس، اندونزی، ازبکستان، نیجریه، سنگال، مصر، فلسطین، مالی، کویت و همچنين بنگلادش اشاره کرد.

شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی یکی از نهاد های زیر مجموعه کمیته دائم همکاری های علمی و همچنين فناوری نهاد همکاری های اسلامی ( COMSTECH ) است که مقر آن هم در ایران بوده و همچنين زیر نظر وزارت علوم اداره می مي شود.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

برگزاری نخستین نشست مجمع عمومی شبکه مجازی دانشگاه‌های جهان اسلام در دانشگاه پیام نور در تاریخ ۱ July 1397 | 8:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *