بهره بري و استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه برای الهام بخشی و همچنين بهره برداری در علوم متنوع و گوناگون و مختلف باشد – شریف

بهره بري و استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه برای الهام بخشی و همچنين بهره برداری در علوم متنوع و گوناگون و مختلف باشد – شریف

به نقل از شریف: بهره بري و استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه برای الهام بخشی و همچنين بهره برداری در علوم متنوع و گوناگون و مختلف باشد

دکترغلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در هفدهمین دوره جشنواره برگزیدگان پایان نامه های برتر علوم قرآنی بر زمینه الهام بخشی و همچنين بهره برداری از کتاب آسمانی قرآن در سایر علوم متنوع و گوناگون و مختلف تاکید کرد .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم درآیین هفدهمین جشنواره برگزیدگان پایان نامه های برتر قرآنی کشور ضمن تبریک به برگزیدگان این جشنواره گفت: بی تردید در مجموعه فعالیت های فرهنگی و همچنين اجتماعی نظام آموزش عالی کشور، فعالیت های قرآنی از جایگاه مهمی برخورداراست زیرا از هر زاویه که به این مقوله وارد شدن کنیم، بهره بري و استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه الهام بخشی درسایر دانش ها را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه باید نگرش بهره بري و استفاده از دانش قرآنی را دربخش های متنوع و گوناگون و مختلف جامعه گسترش دهیم، گفت: درعرصه فعالیت های قرآنی چه درعرصه های آموزشی، پژوهشی و همچنين ترویجی زمینه کار و همچنين فعالیت فراوان است و همچنين در صورتي که به دنبال آن هم هستیم که ازفضای مطلوب اجتماعی و همچنين فرهنگی برخوردار باشیم مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است فعالیت های قرآنی را در دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی تقویت کنیم.

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم به برخی از هنجارهای موجود در جامعه اشاره کرد و همچنين گفت: در صورتي که بپذیریم آنچه که در قرآن آمده، می تواند مهم ترین راهنمای زندگی بشر باشد، آنگاه حساسیت ها و همچنين توجه ها به تقویت فعالیت های قرآنی در رشته های تحصیلی وسایر علوم افزایش می یابد.

وی افزود: در بسیاری از رشته های علوم انسانی مانند روانشناسی و همچنين جامعه شناسی می توانیم شاهد اثربخشی مطلوب فعالیت های قرآنی باشیم.

دکتر غفاری به نحوه انتخاب پایان نامه های برتر قرآنی اشاره کرد و همچنين افزود: بر اساس فراخوان اعلامی در بهمن ماه سال شمسي ۱۳۹۶ ازدانشگاه ها، تعداد ۲۶۷ پایان نامه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این تعداد، ۵۶ مورد مرتبط به رساله های دکتری و همچنين ۲۱۱ مورد مرتبط به رساله های کارشناسی ارشد بودند که توسط هیئت داوران جشنواره مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: پایان نامه ها توسط ۴ داور که اغلب داوران را استادان دانشگاه ها با مرتبه های علمی دانشیاری و همچنين استاد تمام تشکیل می دادند مورد ارزیابی قرار گرفت و همچنين از این میان ۵ رساله در مقطع دکتری و همچنين ۵ رساله در مقطع کارشناسی ارشد برگزیده شد.

در این آیین از برگزیدگان هفدهمین جشنواره پایان نامه های برتر قرآنی کشور تقدیرو تجلیل شد.

س.س ۵۱/ ا.ب ۵۱

بهره بري و استفاده از دانش قرآنی می تواند مهم ترین زمینه برای الهام بخشی و همچنين بهره برداری در علوم متنوع و گوناگون و مختلف باشد در تاریخ ۶ June 1397 | 12:46 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *