تاسیس دانشگاه برای تمامی دستگاه های اجرایی ممنوع است – شریف

تاسیس دانشگاه برای تمامی دستگاه های اجرایی ممنوع است – شریف

به نقل از شریف: تاسیس دانشگاه برای تمامی دستگاه های اجرایی ممنوع است

در هفتمین روز از هفته حکومت و همچنين در ادامه سفر وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به استان خراسان شمالی، دکتر منصور غلامی در جمع روسای دانشگاه های این استان گفت: تاسیس دانشگاه برای تمامی دستگاه های اجرایی ممنوع است .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامی عصر پنج شنبه در نشست مشترک شورای دانشگاه بجنورد و همچنين روسای دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی خراسان شمالی با بیان اینکه برخی از دستگاه های دولتی اقدام به تاسیس دانشگاه کرده بودند، اظهار داشت: تاسیس دانشگاه برای تمامی دستگاه های اجرایی ممنوع است و همچنين تا کنون ۹۰ قسمت و بخش این مراکز منحل شده اند.
دکتر غلامی بر تمرکز مراکزجامع علمی کاربردی بر مقطع کاردانی نیزتاکید کرد و همچنين افزود: ضرورت دارد اشخاص شاغل در این دانشگاه ها تحصیل کنند چرا که صرفاً تربیت دانشجو و همچنين صدور مدرک سبب ایجاد مشکل می مي شود.
وزیر علوم در ادامه به وجود دانشگاه ها و همچنين مراکز علمی کوچک در سطح شهرستان ها اشاره کرد و همچنين گفت: براساس ارزیابی و همچنين بررسی های انجام شده، این نوع دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی باید در قالب تکالیف قانونی ماموریت گرا شوند.
دکترغلامی در ادامه به ممنوعیت دانشگاهی شدن مراکز پژوهشی اشاره کرد و همچنين افزود: تمامی مراکز پژوهشی مجدد، باید تنها به وظیفه علمی و همچنين پژوهشی خود بپردازند چرا که دانشگاهی شدن آنها پیامدهای مناسبی نخواهد داشت.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع

تاسیس دانشگاه برای تمامی دستگاه های اجرایی ممنوع است در تاریخ ۹ June 1397 | 9:12 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *