تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/ جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای ۲۵دانشجو – شریف

تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/ جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای ۲۵دانشجو – شریف

به نقل از شریف: تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/ جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای ۲۵دانشجو

دکتر محمدتقی نظرپور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان، با اشاره به تحقق ۴۰ درصدی اعتبارات دانشگاه‌های کشور، از جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای هر ۲۵ دانشجو خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در این آیین با بیان اینکه تنها ۴۰ قسمت و بخش اعتبارات دانشگاه‌های کشور تخصیص یافته است، اظهار داشت: این در حالی است که در ۶ ماهه نخست هر ساله ۵۰ قسمت و بخش اعتبارات دانشگاه‌ها تخصیص می‌یافت و همچنين انتظار داریم باتوجه به قول رئیس جمهوری و همچنين رئیس نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه، اعتبارات تحقق یابد.
وی با تاکید بر اینکه میزان اعتبارات دانشگاه ها ۸ هزار میلیارد تومان بوده که قسمت و بخش آن هم تحقق یافته و همچنين نیاز است که تا پایان شهریورماه حداقل به ۵۰ قسمت و بخش ارتقا یابد؛ افزود: در قسمت و بخش اعتبارات عمرانی ۶۰ تا ۷۰ قسمت و بخش اعتبارات عمرانی تخصیص یافته و همچنين مشکلی نداریم.
دکتر نظرپور با اشاره به جذب هیئت علمی در دانشگاه‌های کشور گفت: مجوز مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در این زمینه از سوی نهاد اداری و همچنين استخدامی کشور اتخاذ می مي شود که دانشگاه ها در طی زمان میان مدت و همچنين بلند مدت در قالب فراخوان اقدام به جذب هیئت علمی کنند.
وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها تلاش می کنند در قالب فراخوان به ازای هر ۲۵ دانشجو یک عضو هیئت علمی را جذب کنند، افزود: در این زمینه مشکلی نداریم.
دکتر نظرپور یادآور شد: سرانه فضای دانشگاه لرستان رشد خیلی خوبی داشته وتلاش مناسبی در حوزه ساخت فضاهای جدید گرفته شده و همچنين امیدواریم فاصله‌ها در این زمینه نسبت به دیگر دانشگاه‌های کشور کمتر مي شود.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم خاطرنشان کرد: با افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان، مکان استقرار قبلی قسمت و بخش اداری دانشگاه لرستان تبدیل به دانشکده خواهد شد.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

تحقق ۴۰درصد اعتبارات دانشگاه‌ها/ جذب یک عضو هیئت ‌علمی به ازای ۲۵دانشجو در تاریخ ۲۵ June 1397 | 12:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *