تدوین طرح هدفمند سازی پایان نامه های دانشجویی – شریف

تدوین طرح هدفمند سازی پایان نامه های دانشجویی – شریف

به نقل از شریف: تدوین طرح هدفمند سازی پایان نامه های دانشجویی

دست يار آموزش و همچنين پژوهش وزیر صنعت، معدن و همچنين تجارت از تهیه و همچنين تدوین طرح ملی هدفمند سازی پایان نامه های دانشجویی در کشور خبر داد و همچنين گفت: در این طرح دانشجویان باید موضوع پایان نامه را براساس نیازمندی صنایع انتخاب کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتربرات قبادیان صبح امروز در پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه بوعلی سینای همدان اظهار داشت: از این پس هیچ پایان نامه و همچنين رساله ای در تيم های آموزشی دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور پذیرفته نمی مي شود مگراینکه در بازار کار تقاضایی برای آن هم وجود داشته باشد.

وی افزود: این طرح یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب های زیر مجموعه توانمند سازی تولید و همچنين توسعه اشتغال پایداراست که حلال معظلات و مسائل و مشکلات عرضه و همچنين تقاضای نیروی کار خواهد بود.

دکترقبادیان گفت: سامانه ای برای این طرح تهیه شده و همچنين ۱۰۰ هزار بنگاه صنعتی، معدنی و همچنين اقتصادی کشور ملزم به ثبت نام و همچنين اعلام معظلات و مسائل و مشکلات، موانع و همچنين نیازمندی های علمی و همچنين فنی خود شدند و همچنين دانشجویان نیز موظف به انتخاب موضوع تحقیق و همچنين پژوهش از بین این لیست خواهند بود.

دست يار آموزش و همچنين پژوهش وزیر صنعت، معدن و همچنين تجارت با اشاره به اهداف و همچنين نتیجه های این طرح گفت: این طرح همچنين و علاوه بر فواید اقتصادی همچون تولید کالای دانش بنیان، راه اندازی واحدهای توسعه و همچنين تحقیق ( [email protected] ) در صنایع، موجب هدفمندسازی رایگان پایان نامه ها و همچنين رساله های دانشگاهی می مي شود.

وی نیروی انسانی متخصص را موتور محرکه صنایع کشور دانست و همچنين افزود: مدیران عامل ۴۷ هزار بنگاه اقتصادی کشور دارای تحصیلات زیر لیسانس خواهند بود.

دکترقبادیان وضعیت تحقیق و همچنين پژوهش در صنایع را نامناسب ارزیابی کرد و همچنين گفت: از ۱۰۰ هزار واحد صنعتی کشور تنها و فقط ۲ هزار واحد دارای قسمت و بخش تحقیق و همچنين توسعه خواهند بود که این آمار از تزریق ضعیف فناوری و همچنين دانش در صنایع خبر می دهد.

براساس آمارهای موجود سالانه یک میلیون فرد يا شخص وارد بازار کار می شوند که ۷۰۰ هزار فرد يا شخص آنها دانش آموخته دانشگاهی در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف خواهند بود.

پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با محوریت تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين ارتقای قدرت اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است.

ر. ب ۴۵ / ع. ع ۵۷

تدوین طرح هدفمند سازی پایان نامه های دانشجویی در تاریخ ۱۰ June 1397 | 7:08 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *