تربیت دانش آموختگان باید متناسب با تولید بهره وری باشد – شریف

تربیت دانش آموختگان باید متناسب با تولید بهره وری باشد – شریف

به نقل از شریف: تربیت دانش آموختگان باید متناسب با تولید بهره وری باشد

دکتر غلامرضا گرایی نژاد، رئیس مسائل آموزش عالی، تحقیقات و همچنين فناوری نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور با بیان اینکه تعامل ناکافی بین دانشگاه ها و همچنين موسسه های آموزشی عالی با جامعه، مهم ترین چالش پیش روی ما بود، گفت: متناسب با تولید دانش آموخته باید تولید بهره وری نیز داشته باشیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر گرایی نژاد صبح امروزیکشنبه در پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان اظهار داشت: سند راهبردی آموزش عالی کشور، مبتنی بر آینده نگری، بررسی اهداف کیفی و همچنين راهبردهای اساسی تنظیم شده است و همچنين به عنوان راهنمای کار ما در دانشگاه ها بهره بري و استفاده می مي شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه های کشور در سال شمسي تحصیلی قبل ۲ میلیارد و همچنين ۵۰۰ میلیون ریال دخل و درآمد اختصاصی کسب کردند، گفت: بودجه امسال دانشگاه های کشور ۱۱.۵ قسمت و بخش رشد داشته، ولي بايد توجه داشت بر اساس شاخص های استاندارد ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اداره دانشگاه های کشور نیاز است که ما با آن هم استانداردها فاصله داریم.
دکترگرایی نژاد افزود: به ازای هر دانشجو در مقطع کاردانی مبلغ ۴۵ تا ۶۵ میلیون ریال، در مقطع کارشناسی ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۱۰ تا ۱۷۰ میلیون ریال در مقطع دکترای حرفه ای ۴۵۰ میلیون ریال و همچنين در آموزش دکترای تخصصی و همچنين فوق تخصصی از ۱۸۶ تا ۴۳۳ میلیون ریال برای پرداخت به دانشگاه های کشور در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: ۱۰ میلیون ریال به ازای هر دانشجو برای کار آموزی رشته های کشاورزی در سال شمسي ۱۳۹۷ به دانشگاه ها پرداخت شده است.
دکترگرایی نژاد افزود: همچنین ۵۵ میلیارد ریال برای کمک به جذب نخبگان در دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی با هدف حمایت از جذب نخبگان به دانشگاه ها تخصیص یافت.
رئیس مسائل آموزش عالی، تحقیقات و همچنين فناوری نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور اظهار داشت: ۱۰۰ میلیارد ریال برای کمک به تقویت و همچنين توسعه رشته های تيم آموزشی علوم پایه و همچنين پژوهش های بنیادی اختصاص یافته است.
وی افزود: به غیر از بورسیه، در بودجه امسال ۶۵۰ میلیارد ریال وام ویژه برای دانشجویان دکترا در نظر گرفته شد.
دکترگرایی نژاد با اشاره به اینکه ارتباط نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه و همچنين معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها باید ناگسستنی باشد، ادامه داد: برای برنامه جذاب و جالب و خوب توسعه، یک سال شمسي و همچنين نیم برنامه جذاب و جالب و خوب سازماندهی صورت می گیرد تا به مرحله اجرا در آید.
پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به مدت ۲ روز در دانشگاه بوعلی سینا همدان درحال برگزاری است.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

تربیت دانش آموختگان باید متناسب با تولید بهره وری باشد در تاریخ ۱۱ June 1397 | 2:45 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *