تربیت نسل جوون فرهیخته و همچنين دانشمند در دانشگاه‌ها به خوبی بررسي کننده و پروهشگر شده است – شریف

تربیت نسل جوون فرهیخته و همچنين دانشمند در دانشگاه‌ها به خوبی بررسي کننده و پروهشگر شده است – شریف

به نقل از شریف: تربیت نسل جوون فرهیخته و همچنين دانشمند در دانشگاه‌ها به خوبی بررسي کننده و پروهشگر شده است

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری امروز در آیین معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی وظیفه تربیت نسل جوون فرهیخته و همچنين دانشمند به دست دانشگاه‌ها نهاده شد که این وظیفه به‌خوبی بررسي کننده و پروهشگر شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین ضمن تقدیر از تلاش‌های صادقانه رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: در طول سال شمسي‌هایی که توفیق حضور در محضر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان را داشتم شاهد ویژگی‌های اخلاقی برجسته و همچنين عنایت وی به خانواده دانشگاهیان بوده‌ام؛ که با تمام وجود خود را متعلق به خانواده دانشگاهیان می‌دانست و همچنين این حس تعلق را به دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز منتقل کرده بود.
وی تصریح کرد: خانواده دانشگاهیان وظایف اصلی خودشان را در چارچوب‌های مشخصی و همچنين پیرو منویات مقام معظم رهبری، اهداف و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های انقلاب و همچنين راهبردهای کلیدی و همچنين کلانی که امام و پيشوا خمینی (ره) در بدو پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اعلام داشتند، متمرکز نموده اند.
به گفته وزیر علوم، رشد و همچنين جایگاه علمی کشور به‌گونه‌ای است که در منطقه و همچنين دنیا در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی حرفی برای گفتن داریم و همچنين در لبه‌های علم روز دنیا حرکت می‌کنیم و همچنين استادان و همچنين محققان کشورمان به عنوان نماد علم و همچنين تحقیق در دنیا شناخته شده‌اند و همچنين بسیاری از یافته‌های آنان مورد استناد دانشمندان دنیا قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: امروزه تلاش برای حل معضلات متنوع و گوناگون و مختلف جامعه در حوزه‌های صنعتی، مسائل اجتماعی و همچنين توانمندسازی فارغ التحصیلان برای اشتغال‌پذیری و همچنين کارآفرینی جزو برنامه جذاب و جالب و خوب‌های جدی است که با نيرو انجام می‌مي شود و همچنين در آینده نزدیک٬ منشأ تاثيرات و همچنين اثرات خوبی خواهد بود.
دکتر غلامی افزود: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها همواره در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف یادآور و همچنين متذکر چارچوب‌های مشخص شده برای دانشگاهیان خواهند بود و همچنين همواره از نگاه‌های جامع این دفاتر برای حمایت‌های ویژه از فعالیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف بخصوص در حوزه فرهنگی در دانشگاه‌ها برخوردار بوده‌ایم.
وی عنوان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی جزو استادان فاضل و همچنين بسیار توانمند بوده و همچنين خواهند بود و همچنين با این سبقه، به یقین توفیقات خوبی در این مجموعه خواهد داشت؛ چرا که وی در محضر حجت‌الاسلام محمدیان، فرصت خوبی برای کسب تجربه داشته‌اند.
وزیر علوم در خاتمه از رویکرد جوون‌گرایی مقام معظم رهبری در انتصاب رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها قدردانی کرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، دوازدهم شهریورماه سال شمسي جاری طی حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی را به عنوان رئیس نهاد نمایندگی در دانشگاه‌ها منصوب کردند.
در این مراسم همچنین از زحمات چندین ساله حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تجلیل شد.
گفتنی است این آئین با حضور آیت ا... محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، دکتر سورنا ستاری دست يار علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری، وزیر بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی، دبیر و همچنين اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هیئت رئیسه و همچنين رؤسای استان‌های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، رؤسای دانشگاه‌های تهران و همچنين جمعی از مسئولان وزارت خانه‌ها و همچنين نهادهای کشور برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

تربیت نسل جوون فرهیخته و همچنين دانشمند در دانشگاه‌ها به خوبی بررسي کننده و پروهشگر شده است در تاریخ ۲۰ June 1397 | 2:33 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *