تلاش برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و همچنين کارکنان دانشگاه‌ها – شریف

تلاش برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و همچنين کارکنان دانشگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: تلاش برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و همچنين کارکنان دانشگاه‌ها

دکتر محمدتقی نظرپور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در جلسه شورای دانشگاه لرستان بر تلاش هرچه بیشتر برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و همچنين کارکنان دانشگاه‌ها تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه لرستان، دکتر محمدتقی نظرپور در جلسه شورای دانشگاه لرستان که در سالن کنفرانس دانشکده علوم اقتصادی و همچنين اداری دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: اقدامات خوبی در دانشگاه لرستان انجام شده است.
دکتر نظرپورسپس به پرسش‌های اعضای شورای دانشگاه لرستان در مورد مسائل متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاهی پاسخ داد و همچنين حاضران، دیدگاه‌ها و همچنين نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.
دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان، در ادامه به تشریح عملکرد تیم مدیریتی دانشگاه لرستان پرداخت و همچنين گفت: یکی از اقدامات مهم در دانشگاه لرستان تهیه و همچنين تصویب برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی دانشگاه لرستان در افق ۱۴۰۴ است که نقشه راه برای دانشگاه لرستان کاملاً مشخص شده است.
وی افزود: مأموریت‌گرا شدن دانشگاه لرستان از دیگر اقدامات انجام شده است و همچنين مأموریت‌‌گرا شدن باتوجه به نیازها و همچنين چالش‌های استانی است تا دانشگاه بتواند نقش اثرگذارتری در رفع چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات استانی داشته باشد.
دکتر عزیزی ادامه داد: تلاش کرده‌ایم پایان‌نامه‌های دانشجویی در راستای مأموریت‌گرا شدن برای رفع چالش‌های استانی تهیه شوند و همچنين این پایان‌نامه‌ها از نوع پایان‌نامه‌های تقاضامحور خواهند بود.
رئیس دانشگاه لرستان اظهار داشت: سند علم و همچنين فناوری استان لرستان در حال تهیه است و همچنين مراحل نهایی خود را طی می‌کند و همچنين از دیگر اقدامات این بوده است که بنیاد خیرین دانشگاه را تشکیل داده‌ایم تا مشارکت اجتماعی در راستای توسعه دانشگاه، تقویت مي شود و همچنين گسترش یابد.
دکتر خسرو عزیزی تصریح کرد: توسعه کمی رشته‌های دانشگاهی باید همراه افزایش کیفیت رشته‌ها باشد و همچنين توسعه کمی به تنهایی راهگشا نیست.
وی توضیح داد: مجوز ایجاد رشته‌های گردشگری و همچنين باستان‌شناسی و همچنين برخی رشته‌های دیگر در تناسب با نیازها و همچنين ظرفیت‌های استان لرستان اخذ شده است و همچنين معتقدیم کشاورزی و همچنين گردشگری، دو ظرفیت مهم استان در راستای رونق اقتصادی و همچنين کاهش بیکاری خواهند بود.
رئیس دانشگاه لرستان گفت: سهم بودجه پژوهشی دانشگاه لرستان از سه قسمت و بخش در سال شمسي ۹۲ به ۱۲ قسمت و بخش بودجه هزینه‌ای دانشگاه افزایش یافته است و همچنين این یک دستاورد مهم برای تقویت پژوهش‌محوری در دانشگاه لرستان است.
دکتر عزیزی اظهار داشت: رویکردمان آن هم است که بتوانیم تجربه و مهارت بالا‌آفرینی را در سطح دانشجویان دانشگاه افزایش بدهیم تا دانشجو بعد از دانش‌آموختگی، بتواند خودش کارآفرین بشود و همچنين با معضل بیکاری دست و همچنين پنجه نرم نکند.
وی تصریح کرد: مرکز تحقیقات بلوط در دانشگاه لرستان ایجاد شده است و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان هم ایجاد شده‌اند تا حمایت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري از فناوران و همچنين ایده‌پردازان صورت گیرد.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

تلاش برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات رفاهی اعضای هیئت علمی و همچنين کارکنان دانشگاه‌ها در تاریخ ۲۵ June 1397 | 4:48 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *