تمرکز پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه ها بر "ساماندهی و همچنين هدایت برنامه جذاب و جالب و خوب های تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين اشتغال پذیری" – شریف

تمرکز پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه ها بر "ساماندهی و همچنين هدایت برنامه جذاب و جالب و خوب های تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين اشتغال پذیری" – شریف

به نقل از شریف: تمرکز پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه ها بر "ساماندهی و همچنين هدایت برنامه جذاب و جالب و خوب های تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين اشتغال پذیری"

دکتر محمدرضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آموزش عالی وزارت علوم، “ساماندهی و همچنين هدایت برنامه جذاب و جالب و خوب های تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين اشتغال پذیری در دانشگاه ها” را محور اصلی برگزاری پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها دانست.

دکتر آهنچیان در مصاحبه با روزنامه نويس و خبرنگار اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، درخصوص محور اصلی و همچنين کلیدی ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها اظهار داشت: این دوره از اجلاس از یک ویژگی ممتاز برخوردار می باشد که تمرکز بر یک برنامه جذاب و جالب و خوب استراتژیک کشور و همچنين وزارت علوم است و همچنين آن هم ساماندهی و همچنين هدایت برنامه جذاب و جالب و خوب های تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين اشتغال پذیری در دانشگاه ها است.

وی افزود: اغلب نشست های معاونان بر اساس مرور برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين هم اندیشی در مورد موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف تنظیم می مي شود که البته آثار مثبت خود را در بر دارد؛ ولي بايد توجه داشت در اجلاس پنجاه و همچنين یکم، به جز هم اندیشی تصمیم گیری های اساسی برای راه اندازی و همچنين فعال ساختن برنامه جذاب و جالب و خوب ها صورت خواهد پذیرفت.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آموزش عالی، این نشست در سطح فراتر از تصمیم گیری معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی انجام می مي شود؛ از این رو وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين مدیران کل دارای مسئولیت مرتبط از حوزه های معاونت پژوهش و همچنين فناوری و همچنين حوزه معاونت اداری و همچنين مالی و همچنين مدیریت منابع نیز در این اجلاس حضور دارند.

وی خاطر نشان کرد: سیاست ها و همچنين تاکیدات وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، قائم مقام وزیر علوم و همچنين رییس مرکز هیئت های امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی و همچنين کمیته ویژه پیگیری نشست سیاستگذاری نشست مشترک نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه و همچنين وزارت عتف (۴ اردیبهشت ۱۳۹۷)، در این اجلاس به روش جدی و همچنين هدفمند مورد نظر است.

دکتر آهنچیان در پاسخ به این پرسش که “به جز مدیران ارشد ستادی وزارت علوم، آیا مسئولان دیگری در اجلاس حضور خواهند داشت؟ ” عنوان کرد: به دلیل هماهنگی های خوب به عمل آمده بین وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه در ارتباط و رابطه با پاسخگویی روزافزون دانشگاه ها به تقاضاهای اجتماعی که مورد تاکید برنامه جذاب و جالب و خوب های توسعه کشور است، در این اجلاس بیشترین نمود هماهنگی در تراز ملی در حضور دست يار ریاست نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه، مشاور معاونت اجتماعی، فرهنگی و همچنين علمی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه و همچنين رییس تيم آموزش عالی آن هم نهاد قابل ديدن است. همچنين و علاوه بر این حضور معاونان ۶ وزارت خانه کلیدی مرتبط با اشتغال پذیری و همچنين تجربه و مهارت بالا افزایی در این اجلاس تراز آن هم را به یک رویداد دانشگاهی جریان ساز ارتقا داده است.

وی درخصوص علت انتخاب محل برگزاری اجلاس در دانشگاه بوعلی سینا گفت: در نشست های تخصصی و همچنين پیش نشست های اجلاس که با محوریت «طرح تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين ارتقای قدرت اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی» در ۲۳ اردیبهشت و همچنين ۱۲ تیرماه سال شمسي جاری با حضور ۵۳ دست يار آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی برخی دانشگاه های برگزیده کشور در محل وزارت علوم تشکیل شد، از معاونان شرکت کننده برای آمادگی میزبانی اجلاس ۵۱ استعلام شد که ۱۰ دانشگاه کشور به این منظور اعلام آمادگی کردند. با توجه به ۲ شاخص اصلی؛ مرکزیت جغرافیایی، سهولت نسبی دسترسی برای اکثریت دانشگاه های کشور و همچنين دارا بودن زیرساخت ها و همچنين شرایط متناسب برای برگزاری اجلاس با حضور حدود ۲۰۰ مهمان و همچنين همچنین دارا بودن تجربه های غنی در زمینه «تجربه و مهارت بالا افزایی» دانشگاه بوعلی سینا انتخاب شد.

دکتر آهنچیان در پاسخ به این پرسش که “نقش دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آموزش عالی در این رویداد جریان ساز چیست؟ ” تصریح کرد: محور برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين اقدام در مسیر این تحول اساسی در نظام آموزش عالی کشور، دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آموزش عالی است که یکی از مهم ترین وظایف آن هم، بهبود و همچنين اصلاح فرایند آموزش در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف تحصیلی در دانشگاه ها است.

وی بیان کرد: به این منظور از ابتدای شروع به کار حکومت دوازدهم که محور برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه در بعد آموزش عالی، تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين ارتقای قدرت پاسخگویی به تقاضاهای روزافزون اجتماعی-اقتصادی تعیین شد و همچنين به ویژه با نظر به برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در این ارتباط و رابطه، نیروی فکری و همچنين عملیاتی دفتر بر پیشبرد این اهداف قرار گرفت. در همین راستا برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين هدایت اجلاس پنجاه و همچنين یکم معاونان آموزشی در سال شمسي جاری نیز در زمره وظایف این دفتر قرار گرفت و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب اجلاس با محوریت تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين اشتغال پذیری تنظیم شد.

وی در پاسخ به این سوال که “برنامه جذاب و جالب و خوب این دوره از اجلاس معاونان آموزشی وتحصیلات تکمیلی چیست و همچنين از چه ویژگی های ممتازی برخوردار است؟ ” اظهار داشت: پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها که در روزهای ۱۰ و همچنين ۱۱ شهریورماه سال شمسي جاری در دانشگاه بوعلی سینا برگزار خواهد شد به چند دلیل برجستگی و همچنين تفاوت دارد: نخست اینکه در تراز ملی و همچنين با حضور معاونان چندین وزارت خانه مرتبط با موضوع اشتغال پذیری به منظور کمک به تصمیم گیری در مورد موضوع بهبود تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان برگزار می مي شود.

وی افزود: همچنین این اجلاس ابزار مدیریتی مستقیم برای تداوم برنامه جذاب و جالب و خوب استراتژیک ارتباط و رابطه وزارت علوم با نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه در جهت افزایش ضریب اطمینان تحقق برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه در قسمت و بخش آموزش عالی است.

به گفته دکتر آهنچیان در این دوره از اجلاس دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری حضور خواهند یافت و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های وزارت علوم در ارتباط و رابطه با تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين ارتقای قدرت اشتغال پذیری دانشجویان به روش مستقیم به معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اجلاس بر روی یک محور معین و همچنين ویژه متمرکز شده است تا به تصمیم گیری عالمانه تر در ادامه فرایند تحول آموزش بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب های تجربه و مهارت بالا افزایی کمک کند. از این رو از سطح نقل از دهی و همچنين اعلام برنامه جذاب و جالب و خوب ها فراتر رفته است.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

تمرکز پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه ها بر "ساماندهی و همچنين هدایت برنامه جذاب و جالب و خوب های تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين اشتغال پذیری" در تاریخ ۹ June 1397 | 9:04 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *