توضیحات وزارت علوم در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی در یکی از رسانه ها – شریف

توضیحات وزارت علوم در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی در یکی از رسانه ها – شریف

به نقل از شریف: توضیحات وزارت علوم در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی در یکی از رسانه ها

پیرو نشر خبری با عنوان «کسی برای رئیس جمهور تره هم خورد نکرد»، از سوی یکی از رسانه ها و همچنين سایت های خبری در روزهای قبل در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی، وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری توضیحات ذیل را جهت تنویر انظار و افکار عمومی منتشر کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن توضیحات وزارت علوم به شرح ذیل است:

۱- روسای دانشگاه‌ها در چارچوب یک فرایند قانونی به پیشنهاد وزیر محترم علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی از میان استادان متعهد و همچنين دارای سوابق ارزشمند علمی و همچنين اجرایی انتخاب و همچنين منصوب می‌شوند. در انتصاب رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز همین فرایند قانونی انجام شده است.

۲- دستور اولیه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس نقل از تقدیم شده به ایشان صادر گردیده است. لیکن بعد از اطلاع دقیق ایشان از موضوع و همچنين دستور ایشان به بازرسی ویژه ریاست محترم جمهوری برای بررسی دقیق نقل از اولیه، هیات بازرسی ویژه ریاست محترم جمهوری بررسی همه جانبه‌ای از اقدامات انجام شده در این دانشگاه و همچنين موارد مطرح شده در نقل از اولیه انجام داده و همچنين نقل از جامعی که نشان دهنده اقدامات صحیح دانشگاه، در راستای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزیر محترم علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين سیاست‌های حکومت تدبیر و همچنين امید است به ریاست محترم جمهوری تقدیم نموده است. ایشان نیز به دنبال نقل از بازرسی ویژه ریاست جمهوری برای تداوم اقدامات پیش گفته تاکید فرمودند.

۳- برنامه جذاب و جالب و خوب‌های در دست اجرای دانشگاه جامع علمی کاربردی که در راستای طرح آمایش آموزش عالی و همچنين به منظور تقویت این دانشگاه، واگذاری آموزش‌های مهارتی به قسمت و بخش‌های غیر دولتی و همچنين ارتقاء کیفی آموزش‌های علمی کاربردی می‌باشد، مورد تایید وزیر محترم علوم، تحقیقات و همچنين فناوری بوده و همچنين انجام این اقدامات توسط تیم مدیریتی دانشگاه مزبور مطالبه جدی وزیر محترم وزارت عتف می‌باشد.

۴- وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری مصمم است در راستای سیاست‌های حکومت تدبیر و همچنين امید از همه ظرفیت‌های موجود برای ساماندهی آموزش عالی کشور و همچنين بویژه ارتقای کیفی آموزش‌های مهارتی بهره بري و استفاده کند و همچنين اجرای این سیاست‌ها تا نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت.

‌‌‌‌‌‌

توضیحات وزارت علوم در خصوص بحث های مرتبط با دانشگاه جامع علمی کاربردی در یکی از رسانه ها در تاریخ ۲۰ June 1397 | 3:51 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *