حرکت دانشگاه ها باید در راستای رفع نیازها و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه باشد – شریف

حرکت دانشگاه ها باید در راستای رفع نیازها و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه باشد – شریف

به نقل از شریف: حرکت دانشگاه ها باید در راستای رفع نیازها و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه باشد

در ادامه برنامه جذاب و جالب و خوب های سفر وزیر علوم ، تحقیقات و همچنين فناوری به کاشان، دکتر منصورغلامی با حضور در نشست شورای دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: دانشگاه ها باید به سمت و همچنين سوی رفع نیازها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه گام بردارند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکتر غلامی در جمع مدیران، اعضای شورای دانشگاه کاشان و همچنين خیرین آموزش عالی، همفکری آحاد دانشگاهیان را برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري دانست و همچنين اظهار داشت: وزارت علوم از طرح ها و همچنين پیشنهادات استادان در ارائه راهکارهای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه استقبال و همچنين حمایت می کند.
وزیر علوم از تلاش و همچنين اقدامات مناسب دانشگاه کاشان در ارائه طرح های کارآفرینی و همچنين اشتغال زایی تقدیر کرد و همچنين افزود: امروز در این دانشگاه شاهد افتتاح و همچنين بهره برداری چندین طرح صنعتی نظیر موسسه مطالعات پیشرفته سعیدی، دستگاه تصفیه پسماند گلاب، پارک علم و همچنين فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی بودیم که این طرح ها می تواند زمینه اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی را فراهم کند.
دکتر غلامی مشارکت خیرین دانشگاه کاشان در طرح های پژوهشی را قابل تقدیر دانست و همچنين گفت: تلاش وزارت علوم سوق دادن خیرین به سمت جامعه همفکر است.
وی با بیان اینکه دانشجویان امانت هایی خواهند بود که باید به خوبی با آنها رفتار کرد، افزود: خوشبختانه امروز نیروهای متخصص زیادی در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف در کشور وجود دارد که باید در حوزه فناوری و همچنين تبدیل دانش به روش های کاربردی و همچنين انتقال آن هم به قسمت و بخش های صنعت و همچنين سایر قسمت و بخش های کشور وارد شویم.
وزیر علوم، ایجاد مراکز رشد، پارک های علم و همچنين فناوری و همچنين شرکت های دانش بنیان را مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري دانست و همچنين اظهار داشت: دانشگاه ها موظف خواهند بود که با ایجاد این مراکز، دانشجویان را به سمت نوآوری، فناوری و همچنين خلق ایده های جدید و همچنين کارآفرینی سوق دهند.
دکتر غلامی همکاری های علمی بین المللی دانشگاه ها با نهادهای علمی جهان را لازمه رشد و همچنين بالندگی دانست و همچنين تاکید کرد: در این راستا باید همه دانشگاه ها و همچنين اعضای هیات علمی فعال شوند و همچنين ظرفیت ها و همچنين توانمندی های علمی خود را به دنیا معرفی کنند.
وی همچنین آینده پژوهی را مورد تاکید قرار داد و همچنين افزود: برای موفقیت بایستی برای آینده خود برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنیم و همچنين بستر مناسبی را برای دانشجویان در دانشگاه ها فراهم کنیم.
وزیر علوم به منظور افتتاح و همچنين بهره برداری چند طرح صنعتی، پژوهشی و همچنين آموزشی به دانشگاه کاشان سفر کرده بود.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

حرکت دانشگاه ها باید در راستای رفع نیازها و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه باشد در تاریخ ۱۲ June 1397 | 11:32 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *