حضور هیئت‌های بلندپایه آلمانی، فرانسوی و همچنين اتحادیه اروپا در هفته‌های آتی در ایران – شریف

حضور هیئت‌های بلندپایه آلمانی، فرانسوی و همچنين اتحادیه اروپا در هفته‌های آتی در ایران – شریف

به نقل از شریف: حضور هیئت‌های بلندپایه آلمانی، فرانسوی و همچنين اتحادیه اروپا در هفته‌های آتی در ایران

دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی از سفر هیئت‌های بلندپایه از مقامات علمی و همچنين مسئولان دانشگاهی کشورهای آلمان، فرانسه و همچنين اتحادیه اروپا در هفته‌های آتی (ماه‌های سپتامبر و همچنين اکتبر ۲۰۱۸) در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی به کشورمان خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی با اعلام این خبر اظهار داشت: هیئت فرانسوی متشکل از شش فرد يا شخص از کنسرواتور ملی هنر و همچنين حرفه فرانسه (CNAM) از تاریخ ۳۰ شهریور ماه تا ۵ مهرماه سال شمسي جاری (۲۱ لغایت ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸) به کشورمان سفر خواهند کرد.

قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل افزود: این سفر در پی دیدار رسمی هیئت عالی رتبه کشورمان در خردادماه سال شمسي جاری از کشور فرانسه انجام خواهد شد؛ هیئت مزبور در وزارت متبوع مباحث راهبردی و همچنين نقشه کلان همکاری‌ها را مطرح کرده و همچنين از دانشگاه‌های خوارزمی، الزهرا (س)، تهران، صنعتی شریف، بوعلی سینا، صنعتی امیرکبیر، نهاد مدیریت صنعتی و همچنين اتاق بازرگانی ایران دیدار و همچنين با مسئولان مربوطه به بحث و همچنين تبادل نظر خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: هیئت آلمانی با ترکیب نمایندگان وزارت آموزش و همچنين تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (بنیاد تحقیقات آلمان DFG)، (BMBF، لایبنیتز، بنیاد فولکس واگن، انجمن هلمهوتز و همچنين مرکز DLR-PT در آلمان) از تاریخ ۱۷ لغایت ۲۳ شهریورماه سال شمسي جاری (۱۴-۷ سپتامبر ۲۰۱۸) به کشورمان سفر خواهند کرد و همچنين قرار است تا مباحث کلان دو جانبه را در وزارت متبوع پیگیری و همچنين در کارگاه آموزشی در دانشگاه‌های یزد، فردوسی مشهد، گیلان و همچنين تهران شرکت کنند. این کارگاه با تعداد معدودی از اشخاص و همچنين با هدف آشنایی بیشتر با فرصت‌های تحقیقاتی مشترک و همچنين اخذ کمک‌های مالی و همچنين اعتبارات پژوهشی (گرنت) از آن هم کشور برگزار خواهد شد.

به گفته دکتر سالارآملی، در سفر هیئتی از اتحادیه اروپا، با توجه به بحران مهاجران در اروپا و همچنين بنا به پیشنهاد این اتحادیه، کنفرانسی با موضوع (Conference of EU-Iran Exchange of Experiences and Good Practices on Migration) به میزبانی دانشگاه اصفهان و همچنين با حضور مسئولان اتحادیه اروپا، نهادهای ایرانی، محققان و همچنين خبرگان ایرانی و همچنين اتحادیه اروپا در قسمتهاي آخر اکتبر ۲۰۱۸ برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این کنفرانس، بررسی چالش‌ها و همچنين ارائه راه حل‌ها و همچنين راه‌کارهای سازنده درخصوص پدیده مهم مهاجرت است و همچنين انتظار می‌رود چندین پروژه مشترک فی مابین تعریف و همچنين از سوی این اتحادیه حمایت مي شود.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در خاتمه خاطرنشان کرد: حضور این هیئت‌ها در کشورمان در راستای سیاست‌ها و همچنين تعاملات قبلی است که امیدواریم در شرایط جدید جهانی همچنان ادامه‌دار باشد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

حضور هیئت‌های بلندپایه آلمانی، فرانسوی و همچنين اتحادیه اروپا در هفته‌های آتی در ایران در تاریخ ۲۵ June 1397 | 7:46 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *