حفظ بی طرفی هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده ها یک ضرورت است – شریف

حفظ بی طرفی هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده ها یک ضرورت است – شریف

به نقل از شریف: حفظ بی طرفی هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده ها یک ضرورت است

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، حفظ بی طرفی و همچنين عدم جانبداری را که هم اکنون اعضای هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده های جذب اعضای هیات علمی مدنظر دارند، یک ضرورت مهم توصیف کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست دبیران هیات های جذب استانی که در دانشگاه علم و همچنين فرهنگ جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است؛ گفت: اعضای هیات های اجرایی جذب اعضای هیات علمی باید رویه کنونی را در رعایت قانون و همچنين اخلاق در بررسی پرونده ها ادامه دهند زیرا در جایگاه مهمی خواهند بود و همچنين تصمیم آنان آثار اجتماعی و همچنين فردی بلند مدتی را در پی دارد.

وی ضمن قدردانی از دقت اعضای هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده های متقاضیان جذب اعضای هیات علمی گفت: نزدیک به ۹۹ قسمت و بخش پرونده های جذب ارسالی از طرف دانشگاهها در مرکز جذب وزارت علوم تایید می شوند و همچنين کمتر از یک قسمت و بخش پرونده ها به علت نقص مدارک یا ایرادات شکلی نیاز به بررسی مجدد پیدا می کنند.

دکتر غلامی اظهار داشت: بررسی صلاحیت های تخصصی توسط اعضای هیات علمی گروههای آموزشی دانشگاهها یا مهندسين و متخصصين رشته ها صورت می گیرد و همچنين به ندرت در این زمینه شاهد اعتراض از سوی متقاضیان جذب هستیم ولی به علت زمان بر بودن بررسی صلاحیت های عمومی داوطلبان خواهان تسریع فرآیند جذب در این مرحله خواهند بود .

وزیر علوم تاکید کرد: کمتر کسی در آموزش عالی به اصل وجود مرحله بررسی صلاحیت عمومی تردید می کند برای اینکه در همه دنیا صلاحیت های عمومی اساتید را برای وارد شدن به دانشگاه به شکل اعلام شده یا غیر اعلامی مورد بررسی قرار می دهند.

وی با اشاره به اینکه میانگین زمان بررسی پرونده های جذب اعضای هیات علمی در مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ۴۵ تا ۶۰ روز است به دبیران هیات های اجرایی جذب توصیه کرد ضمن حفظ دقت و همچنين حساسیت در بررسی پروندها، فرآیند ارسال پرونده ها به وزارت علوم را بیش از وضع موجود تسریع ببخشند.

حفظ بی طرفی هیات های اجرایی جذب در بررسی پرونده ها یک ضرورت است در تاریخ ۲۱ June 1397 | 5:35 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *