خیران آموزش عالی، پیشران توسعه کشور خواهند بود – شریف

خیران آموزش عالی، پیشران توسعه کشور خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: خیران آموزش عالی، پیشران توسعه کشور خواهند بود

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در چهارمین گردهمایی سراسری خیرین آموزش عالی که روز یکشنبه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و همچنين سیما برگزار شد، “خیران آموزش عالی را پیشران توسعه کشور” دانست و همچنين آمادگی وزارت علوم برای پشتیبانی از خیران را در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های اداری، سازمانی و همچنين قانونی اعلام کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین در جمع خیران آموزش عالی اظهار داشت: جمع حاضر به عنوان اشخاص حامی آموزش عالی، پژوهش و همچنين فناوری در کشور باعث افتخار خواهند بود و همچنين قطعاً قسمت و بخش دیگری از این جمع که فرصت حضور نداشتند نیز موجب افتخار کشور و همچنين جامعه علمی کشور می‌باشند؛ کسانی که نگاهی راهبردی در جهت تقویت آینده جوانان کشور به عنوان مدیران و همچنين آینده‌سازان کشور در هر قسمت و بخش جامعه دارند.
به گفته وی نگاهی که اخیراً اتفاق افتاده و همچنين باعث خوشحالی است؛ حمایت از قسمت و بخش پژوهش می‌باشد که با اقبال و همچنين استقبال عزیزان و همچنين حامیان و همچنين خیرین گرانقدر از این قسمت و بخش مهم روبه رو شده است چرا که حمایت از مجموعه‌های پژوهشی با توجه به ظرفیت‌های علمی و همچنين تحقیقاتی و همچنين فراهم شدن زیرساخت‌های تجهیزاتی، مادی و همچنين فضاها سبب می‌مي شود دانش‌آموختگان دانشگاهی در راستای انجام وظایف‌شان موفق‌تر عمل کنند.
وزیر علوم تصریح کرد: در سال شمسي‌های جاری به نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها و همچنين دانشگاهیان در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه تأکید شده است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه تربیت نیروی انسانی به لحاظ فراهم کردن امکانات، استاد و همچنين همچنین فضاهای دانشگاهی به نسبت خوب عمل کرده‌ایم و همچنين بروندادهای خوبی نیز داشته‌ایم، هرچند زمینه‌های زیادی برای افزایش کیفیت فعالیت‌های آموزشی وجود دارد که می‌قدرت برای آن هم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کرد.
دکتر غلامی با اشاره به اینکه در حوزه پژوهش رویکرد‌های حل مسائل کشور تا حدودی تحت تأثیر حوزه آموزش بوده است، افزود: در پژوهش‌هایی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی انجام می‌دهند به نسبت، مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات پیش روی جامعه کمتر مشاهد می‌مي شود تا علومی که در گسترش دامنه‌های علم و همچنين حرکت در لبه‌های علم جدید اتفاق افتاده است.
وی خاطرنشان کرد: البته این امر در جای خود مطلوب بوده و همچنين باعث ارتقای جایگاه کشورمان در سطح بین‌الملل بوده است و همچنين نام ایران سال شمسي‌های متمادی است در میان کشور‌هایی که رشد علمی خوب داشته‌اند، می‌درخشد و همچنين در منطقه حرف اول را می‌زنیم.
به گفته وزیر علوم، شهروندان و مردم شهر کشورمان دانش‌دوست خواهند بود و همچنين مانند آنچه در تاریخ قبل ثبت شده، هنوز کمک به توسعه علم در دنیا جزو برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين اهدافشان است.
دکتر غلامی افزود: امروزه نگاه ویژه‌ای به بحث حل مسائل و همچنين معضلات کشور داریم و همچنين دانشگاه‌ها، محققان و همچنين دانشجویانی که در حال گذراندن تحصیلات عالیه خود خواهند بود، میل و همچنين رغبت بیشتری پیدا نموده اند و همچنين ما نیز در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حمایتی‌مان تلاش می‌کنیم بخشی از فعالیت‌های پژوهشی به حل مسائل و همچنين معضلات پیش روی کشور متمرکز مي شود.
وی عنوان کرد: اخیراً کنسرسیومی از دانشگاه‌ها پروژه کلانی برای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات محیط زیست تشکیل شده است که با همکاری نهاد حفاظت محیط زیست فعالیت خود را آغاز نموده اند.
وزیر علوم افزود: در دو دهه اخیر به دلیل اتفاقاتی که در دنیا و همچنين منطقه رخ داده و همچنين به دلیل تغییر شرایط اقلیمی، کشورمان با معضلاتی مواجه شده و همچنين با توجه به پتانسیل‌های بالایی که مجموعه دانشگاه‌های کشور وجود دارد قطعاً از عهده تبیین پيشامد جديد و همچنين ارائه راهکار و همچنين حل آن هم برخواهند آمد.
دکتر غلامی در قسمت و بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در حوزه صنعت نفت در زمینه ساخت تجهیزات متنوع و گوناگون و مختلف در دانشگاه‌ها فعالیت‌های مطلوبی گرفته شده است گفت: در حوزه اکتشاف نفت چندین دانشگاه به خصوص دانشگاه‌های شهرستان‌ها به این حوزه وارد شدن نموده اند و همچنين توفیقات خوبی نیز کسب شده است.
وی تصریح کرد: نگاه ما در آموزش عالی برای دراز مدت بهره‌گیری از ظرفیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف است که در این خصوص باید راهکار‌هایی تدوین کنیم و همچنين در این راستا از پیشنهاد‌ها و همچنين اظهار نظر‌ها و همچنين علاقه‌مندی‌هایی حامیان محترم آموزش عالی بهره بري و استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها را تقویت، جهت دهی و همچنين سرعت دهی کنیم.
وزیر علوم با اشاره به اینکه چابکی، چالاکی و همچنين به‌روز بودن را یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم قرار داده‌ایم، افزود: تلاش ما در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف برای تدوین راهکار‌ها، حمایت‌ها و همچنين تسهیلات قانونی در حال انجام است؛ همکاران ما در حوزه ستاد این قسمت و بخش را با دریافت نظراتی که در چنین نشست‌هایی اتفاق می‌افتد به صورت دقیق و همچنين کاراتر پیگیری خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در چند سال شمسي قبل پروژه‌های تحقیقاتی مشترک بسیاری با مراکز پژوهشی مهم جهان داشته‌ایم عنوان کرد: نزدیک به ۴۴۰ پروژه مشترک تحقیقاتی با حمایت‌های مالی دو طرف اجرا شده که نشان دهنده آن هم است که در قسمت و بخش علمی، با کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف، زمینه‌های همکاری خوبی داریم.
دکتر غلامی خاطرنشان کرد: در سال شمسي ۱۳۹۶ بیش از ۲ هزار و همچنين ۲۰۰ میهمان از دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی دنیا برای کار‌های تحقیقاتی و همچنين برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همچنين حضور در سمینارهای بین‌المللی به عنوان شخصیت‌های علمی داشته‌ایم که این امر همچنين و علاوه بر مشارکت در ارائه دانش و همچنين اطلاعات علمی، ظرفیت و همچنين فضای علمی کشورمان را در کشورهای دیگر مطرح کرده و همچنين توسعه علمی را به ارمغان آورده است.
وی درخصوص تقویت توانمندی‌های دانشجویان در حین تحصیل برای اشتغال‌پذیری در جامعه بعد از دوران دانش آموختگی اظهار داشت: این طرح در سال شمسي قبل بازخوردهای خوبی داشته است.
وزیر علوم افزود: یک فضای کلی در حوزه آموزش عالی برای تأثیرگذاری بیشتر و همچنين قوی‌تر قسمت و بخش آموزش و همچنين تحقیقات در سطح جامعه و همچنين کاهش مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات شکل گرفته است و همچنين این مجموعه به حمایت‌های قوی‌تری نیاز دارد.
وی تصریح کرد: در حوزه آموزش عالی به نقطه‌ای که به آن هم باید بیشتر بپردازیم آن هم است که سطح آموزش عالی را در دانشگاه‌ها برای سرويس ها و خدمات‌دهی و همچنين سرویس‌دهی به داوطلبان تحصیل از سایر کشور‌ها ارتقا دهیم.
چهارمین گردهمایی خیرین آموزش عالی با حضور جمعی از خیران سراسر کشور امروز در تالار خواجه نصیر مرکز همایش‌های بین المللی صدا و همچنين سیما برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

خیران آموزش عالی، پیشران توسعه کشور خواهند بود در تاریخ ۱۸ June 1397 | 5:13 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *