دانشگاه ها برای رفع آسیب های اجتماعی راهکار علمی ارائه دهند – شریف

دانشگاه ها  برای  رفع آسیب های اجتماعی راهکار علمی ارائه دهند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه ها برای رفع آسیب های اجتماعی راهکار علمی ارائه دهند

دکتر رضا محبوبی، مشاور وزیر کشور و همچنين دست يار مسائل اجتماعی مرکز مسائل اجتماعی و همچنين فرهنگی این وزارت با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید برای رفع آسیب های اجتماعی راهکار علمی ارائه دهند، گفت: وضعیت سرمایه اجتماعی در جامعه می تواند به عنوان یک موضوع مهم، کانون تحقیقات دانشگاهی باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محبوبی در پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان دانشجویی و همچنين فرهنگی دانشگاه های کشور که در دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است؛ اظهار داشت: تقویت سرمایه اجتماعی در جامعه یک موضوع راهبردی و همچنين مهم است و همچنين برای مقابله با آسیب های اجتماعی و همچنين حتی دشمنان خارجی نیازمند سرمایه اجتماعی بالا هستیم.
وی با اشاره به اینکه دانشگاهیان در کنار روحانیان و همچنين معلمان از تيم های مرجع جامعه محسوب می شوند، گفت: جلب مشارکت دانشگاهیان برای حل موضوعات فرهنگی و همچنين اجتماعی ضروری است.
دکتر محبوبی افزود: یکی از نهادها و همچنين نهاد هایی که می تواند در زمینه معظلات و مسائل و مشکلات کشور و همچنين آسیب های اجتماعی گفتگو و همچنين نقادی عالمانه، منصفانه و همچنين چالشی داشته باشد، دانشگاه است.
مشاور وزیر کشور تصریح کرد: در صورتي که معظلات و مسائل و مشکلات مورد گفتگو و همچنين نقادی قرار نگیرند امکان ارائه راه حل نیز سخت خواهد شد و همچنين پنهان کردن مشکلاتی مانند آسیب های اجتماعی کمکی به حل آنها نمی کند.
دکتر محبوبی با اشاره به اینکه علت های مختلفی برای شیوع آسیب های اجتماعی امروز جامعه ذکر شده است، گفت: توسعه نامتوازن، توزیع نا متعادل بودجه و همچنين امکانات در نقاط متنوع و گوناگون و مختلف کشور، ضعف نهادهای اجتماعی مانند خانواده و همچنين رسانه در انتقال هنجارهای اجتماعی و همچنين تغییر سبک زندگی از مهم ترین عوامل ایجاد کننده آسیب های اجتماعی است.
وی افزود: در سال شمسي قبل برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت کشور در حوزه آسیب های اجتماعی، کمک به اشخاص آسیب دیده و همچنين بررسی مسائل آنان بود و همچنين در سال شمسي جاری و همچنين سال شمسي آتی نیز تمرکز بر بررسی علل به وجود آورنده آسیب های اجتماعی است که دانشگاه ها می توانند با ظرفیت پژوهشی بالای خود در این زمینه به حکومت و همچنين وزارت کشور کمک کنند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

دانشگاه ها برای رفع آسیب های اجتماعی راهکار علمی ارائه دهند در تاریخ ۱۲ June 1397 | 2:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *