دانشگاه ها به اقتضای تخصص های خود باید در جهت رفع معضلات جامعه راه حل و همچنين تحلیل ارائه کنند – شریف

دانشگاه ها به اقتضای تخصص های خود باید در جهت رفع معضلات جامعه راه حل و همچنين تحلیل ارائه کنند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه ها به اقتضای تخصص های خود باید در جهت رفع معضلات جامعه راه حل و همچنين تحلیل ارائه کنند

قائم مقام وزیر علوم در جمع روسای دانشگاه ها تاکید کرد:

دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی در نشست روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری کشور در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران اظهار داشت: در شرایط فعلی دانشگاه ها به اقتضای تخصص های خود باید در راستای رفع معضلات جامعه راه حل و همچنين تحلیل ارائه کنند.

دانشگاه ها به اقتضای تخصص های خود باید در جهت رفع معضلات جامعه راه حل و همچنين تحلیل ارائه کنند

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر باقری در این نشست بر مبادله تجربیات موفق بین دانشگاه ها در اداره مسائل دانشگاه ها تاکید کرد و همچنين لازمه آن هم را رفت و همچنين آمد بین دانشگاه ها دانست.
به گفته قائم مقام وزیر علوم، باید در حوزه آموزش عالی از فرصت کادرسازی مدیران آینده آموزش عالی بهره مند شویم و همچنين با این نگاه مدیران جوون شایسته را به کار گیریم چرا که می توانند به کشور در برون رفت از معظلات و مسائل و مشکلات کمک شایانی کنند.
وی عنوان کرد: اتخاذ مدیریت مشارکتی در دانشگاه ها بخصوص در سال شمسي جاری که با کاستی های بسیاری مواجهیم باید مدنظر قرار گیرد.
دکتر باقری بر دقت در جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی تاکید کرد و همچنين گفت: با توجه به انبوه فارغ التحصیلان دانشگاهی انتظار می رود در مراکز آموزش عالی اشخاص با استاندارد بالا پذیرش شوند ضمن آنکه عدالت نیز حکم می کند قوی ترین و همچنين مستحق ترین اشخاص جذب شوند.
رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی برلزوم ترویج علم و همچنين فناوری در جامعه تاکید کرد و همچنين افزود: در این راستا باید دستاوردها و همچنين فناوریهای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری را به جامعه معرفی کنیم تا اثرگذاری مراکز آموزش عالی را ارتقا بخشیم.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

دانشگاه ها به اقتضای تخصص های خود باید در جهت رفع معضلات جامعه راه حل و همچنين تحلیل ارائه کنند در تاریخ ۱۹ June 1397 | 7:32 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *