دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور ساماندهی می شوند – شریف

دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور ساماندهی می شوند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور ساماندهی می شوند

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در هفتمین روز از هفته حکومت، ظهر امروز پنج شنبه در جمع مدیران و همچنين رؤسای دانشگاه‌ ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی قوچان گفت: دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور در شهرهای متنوع و گوناگون و مختلف ساماندهی می شوند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر غلامی با بیان اینکه در کشور ۲ هزار و همچنين ۸۵۶ دانشگاه و همچنين مرکز آموزش عالی فعال بود که در حال حاضر به ۲ هزار و همچنين ۳۰۰ مرکز رسیده و همچنين این مراکز در حال ساماندهی و همچنين تجمیع خواهند بود، اظهار داشت: در این راستا به دنبال افزایش کیفیت واحدهای دانشگاهی هستیم و همچنين دانشگاه های اصلی در استان ها باید به واحدهای کوچک تر برای افزایش کیفیت کمک کنند. همچنین ایجاد دانشکده و همچنين دانشگاه برای وزارت خانه‌ها و همچنين نهاد‌های اجرایی ممنوع است و همچنين پژوهشکده‌های وابسته نیز مجاز به‌پذیرش دانشجو نیستند.
وزیر علوم گفت: در راستای ماموریت گرا شدن دانشگاه ها باید برنامه جذاب و جالب و خوب ۵ ساله هر واحد دانشگاهی به تصویب هیئت امنای آن هم مجموعه برسد که به تا حال بیشتر دانشگاه های کشور این مهم را به انجام رسانده اند.
وی در ادامه با اشاره به بازنگری در برخی سرفصل ها و همچنين رشته های دانشگاهی تصریح کرد: به تا حال صدها عنوان درسی در وزارت علوم بازنگری شده و همچنين برخی دوره های دانشگاهی نیز به دلیل عدم کاربردی بودن متوقف شده است.
دکتر غلامی تاکید کرد: همکاری وزارت علوم به منظور حل معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی با وزارت کشور در حال انجام است و همچنين پایان نامه های دانشجویی به سمت حل معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی هدایت می شوند تا برخی از گره ها با همکاری دانشگاه ها باز شوند.
وزیر علوم خاطرنشان کرد: همچنين و علاوه بر این توافق نامه هایی نیز با نهاد حفاظت محیط زیست، وزارت نفت و همچنين صنایع دفاعی به امضا رسیده تا از ظرفیت دانشگاه ها برای پیشبرد اقدامات این نهادها بهره بري و استفاده مي شود.
دکترغلامی گفت: ایجاد ارتباط بین صنعت و همچنين دانشگاه در برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم قرار دارد و همچنين ایجاد فرصت مطالعاتی برای استادان و همچنين دانش آموختگان مقطع دکترا دربخش صنعت با وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت مورد توافق قرار گرفته است.
در ادامه این نشست محمدرضا خباز، استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه این استان با توجه به همسایگی با کشور ترکمنستان قابلیت مناسبی برای جذب دانشجوی خارجی دارد، لزوم گسترش مقاطع تحصیلات تکمیلی، توسعه رشته های مهارتی درراستای نیاز بازار کار، تقویت پارک علمی و همچنين فناوری و همچنين افزایش ماندگاری استادان در استان را مورد تاکید قرار داد.
وی همچنین چاره جویی برای کمبود خوابگاه دانشجویان دختر، حمایت از دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی غیر انتفاعی، تقویت رشته های فنی و همچنين حرفه ای و همچنين جلوگیری از موازی کاری دانشگاه های استان را خواستار شد.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه سرانه تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در خراسان شمالی از میانگین کشوری کمتر است بر ایجاد تمهید مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای جذب دانشجو در این مقاطع تاکید کرد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور ساماندهی می شوند در تاریخ ۸ June 1397 | 9:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *