دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم : فروش محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان است – شریف

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم : فروش محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان است – شریف

به نقل از شریف: دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم : فروش محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان است

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیرعلوم در نشست خبری تبیین برنامه جذاب و جالب و خوب های سی و همچنين پنجمین کنفرانس جهانی پارک های علم و همچنين فناوری و همچنين منطقه ها و مناطق نوآوری که ۱۱ شهریورماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و همچنين توسط شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان در محل مهمانسرای عباسی اصفهان برگزار می مي شود؛ گفت: فروش محصولات شرکت های دانش بنیان به بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود برومند اظهار داشت: فروش محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در سال شمسي ۹۱ ۱۳ حدود ۱۷۱ میلیارد تومان بوده که در حال حاضر این رقم به بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: تعداد مراکز رشد فناوری کشور در سال شمسي ۱۳۹۱ حدود ۱۳۱ مرکز بوده که در سال شمسي ۱۳۹۵، به ۱۷۴ مرکز و همچنين در پایان سال شمسي ۱۳۹۶ به ۱۹۳ مرکز رشد افزایش یافته است.

دکتر برومند گفت: تعداد پارک‌های علم و همچنين فناوری نیز از ۳۱ پارک در سال شمسي ۹۱ به ۴۱ پارک در سال شمسي ۱۳۹۶ افزایش یافته است که این مراکز کانون اصلی رشد و همچنين توسعه شرکت های دانش بنیان خواهند بود.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیرعلوم اظهار داشت: به تا حال ۳۷۷ برند و همچنين علامت تجاری دانش بنیان در کشور به ثبت رسیده است و همچنين شرکت های دانش بنیان در پایان سال شمسي ۱۳۹۶ حدود ۷۷۰ میلیون دلار صادرات داشته اند.

وی با اشاره به اینکه تعداد شاغلان فعال در شرکت های دانش بنیان از ۱۹ هزار فرد يا شخص در سال شمسي ۱۳۹۱ به بیش از ۴۲ هزار فرد يا شخص در سال شمسي ۱۳۹۷ افزایش یافته است، گفت: اعتبار مورد نیاز برای ایجاد کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل در مراکز دانش بنیان به مراتب از قسمت و بخش های دیگر اقتصاد کمتر و همچنين در حد ۵۰ میلیون تومان است.

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با تاکید بر اهمیت و همچنين نهادینه شدن مفهوم اقتصاد دانش بنیان در کشور گفت: بحث ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان در مفهوم و همچنين تعریف بسیار ساده ولی در عمل بسیار پیچیده است چرا که تحقق آن هم نیازمند انسجام و همچنين هماهنگی بسیار زیادی بین قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف است.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم با اشاره به برگزاری سی و همچنين پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين منطقه ها و مناطق نواوری در اصفهان گفت: ۵۰۰ شرکت‌کننده از ۵۰ کشور جهان در این کنفرانس حاضر خواهند بود و همچنين این کنفرانس از نظر انتقال تجربیات جهانی و همچنين ارتباط با شبکه علم و همچنين نوآوری دنیا بسیار اهمیت دارد.

در ادامه این نشست، دکتر مهدی ابطحی، رئیس شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان گفت: اعطای میزبانی سی و همچنين پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين منطقه ها و مناطق نوآوری به اصفهان دو سال شمسي قبل و همچنين در اجلاس جهانی مسکو اتفاق افتاد که در نتیجه قدمت و همچنين فعالیت های قابل توجه شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان، این میزبانی به این شهرک علمی واگذار شد.

وی افزود: تعداد ۵۰۷ واحد فناور و همچنين شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان فعالیت می کنند که این تعداد حدود ۱۰ قسمت و بخش شرکت های فناور کشور را تشکیل می دهد.

دکتر ابطحی با اشاره به اشتغال حدود ۷۰۰۰ بررسي کننده و پروهشگر و همچنين پژوهشگر در شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان گفت: ۴۰۰ فرد يا شخص از محققان این مرکز دارای مرتبه علمی دکتری خواهند بود که این موضوع نشان دهنده توفیق شرکت های دانش بنیان در جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

در ادامه این نشست، دکتر حسن خاکباز دبیر سی و همچنين پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين منطقه ها و مناطق نوآوری در اصفهان گفت: مهم‌ترین اتفاق در این کنفرانس ایجاد زمینه تبادل نظر میان پارک‌های علم و همچنين فناوری است و همچنين ما با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به دنبال برگزاری مذاکرات دو جانبه بین مدیران پارک‌های داخلی و همچنين خارجی در حاشیه این کنفرانس هستیم.

وی محور اصلی کنفرانس جهانی پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين منطقه ها و مناطق نوآوری را «به سوی شهرها و روستاها و همچنين جوامع پایدار: پرورش و همچنين ترویج اکوسیستم‌های نوآوری» اعلام کرد.

دبیر سی و همچنين پنجمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين منطقه ها و مناطق نوآوری گفت: دبیرخانه کنفرانس ۱۵۸ مقاله از ۳۰ کشور جهان دریافت کرده که ۵۳ مقاله پذیرفته شده و همچنين ۲۷ مقاله به صورت شفاهی ارائه می‌مي شود.

دکتر خاکباز اعلام کرد: پارک‌های علم و همچنين فناوری کشورهای اسلونی، مکزیک و همچنين اسپانیا کاندیدای میزبانی برگزاری سی و همچنين ششمین کنفرانس جهانی پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين منطقه ها و مناطق نوآوری در سال شمسي ۲۰۲۰ خواهند بود.

م.ع ۱۳۶۰

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم : فروش محصولات شرکت های دانش بنیان بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان است در تاریخ ۶ June 1397 | 4:57 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *