رئیس صندوق رفاه دانشجویان ۱۴ برنامه جذاب و جالب و خوب این صندوق برای سال شمسي ۹۷ را تشریح کرد – شریف

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ۱۴ برنامه جذاب و جالب و خوب این صندوق برای سال شمسي ۹۷ را تشریح کرد – شریف

به نقل از شریف: رئیس صندوق رفاه دانشجویان ۱۴ برنامه جذاب و جالب و خوب این صندوق برای سال شمسي ۹۷ را تشریح کرد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تدوین سند راهبردی فناوری اطلاعات، ارائه تسهیلات برای تکمیل، ساخت و همچنين خرید سراهای دانشجویی متأهلی و همچنين مجردی و همچنين مقاوم سازی سراهای دانشجویی منطقه ها و مناطق زلزله خیز کشور را شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های این صندوق برای سال شمسي ۱۳۹۷ اعلام کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مهندس ذوالفقار یزدان مهر در شصت و همچنين دومین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی در دانشگاه تهران گفت: در تابستان امسال بیش از ۲۰۰ سرای دانشجویی را با مشارکت دانشگاه ها تعمیر و همچنين تجهیز کردیم.

وی در تشریح برنامه جذاب و جالب و خوب های این صندوق گفت: ۵۰۹ میلیارد تومان شامل ۴۰۷ میلیارد تومان وام و همچنين ۱۰۲ میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض در قالب ارتقای دانشگاه‌ها و همچنين یارانه تغذیه به آنها داده شده که منجر به بهبود ارائه سرويس ها و خدمات شده است.

مهندس یزدان مهر با اعلام اینکه بودجه صندوق رفاه دانشجویان ۶۷۳ میلیارد تومان است که ۲۴۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمومی و همچنين ۴۰۰ میلیارد تومان از محل دخل و درآمد اختصاصی است گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان برای پرداخت شهریه دانشجویان توسط نظام بانکی در نظر گرفته شده است. ‌‌‌‌‌‌

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره برنامه جذاب و جالب و خوب این صندوق برای تدوین سند راهبردی فناوری اطلاعات و همچنين استمرار حرکت به سوی نهاد هوشمند با محوریت فناوری اطلاعات گفت: با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی های گرفته شده، در حال حاضر ۱۳۰ هزار فرد يا شخص در طول روز می‌توانند از سرويس ها و خدمات سایت این صندوق بهره بري و استفاده کنند درحالی‌که قبلاً تنها و فقط ۵۰۰ فرد يا شخص در طول روز می‌توانستند این کار را انجام دهند.

وی ارائه تسهیلات برای تکمیل و همچنين ساخت سراهای دانشجوهای متأهلی را از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های این صندوق نام برد و همچنين گفت: دانشگاه‌هایی که دخل و درآمد اختصاصی دارند می‌توانند اقدام به ساخت سراهای دانشجویی کنند و همچنين از وام اهدایی صندوق بهره بري و استفاده کنند که در این روش، ۴ قسمت و بخش سود این وام از طریق دانشگاه پرداخت شده و همچنين مابقی هم از طریق صندوق رفاه پرداخت خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب این صندوق برای ارتقای سراهای دانشجویی گفت: در سال شمسي ۱۳۹۷ ارتقا سطح سراهای سطوح ۳ و همچنين ۴ در دستور کار قرار گرفت که تا کنون ۱۹۹ سرای دانشجویی با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان در طرح مذکور مشارکت داده شده اند که به تا حال ۵۰ قسمت و بخش اعتبار فوق به دانشگاه ها پرداخت شده و همچنين باقیمانده اعتبار مذکور بعد از تأیید مراحل پیشرفت کار از سوی صندوق پرداخت خواهد شد.

وی گفت: در سه سال شمسي قبل ۱۳۱ قسمت و بخش در بحث تعمیر تجهیزات دانشگاهی رشد داشته‌ایم و همچنين برای مقاوم‌سازی سراهای دانشجویی یک تیم فنی با همکاری موسسه زلزله‌شناسی دانشگاه تهران تشکیل شده است.

مهندس یزدان مهر در تشریح طرح رتبه‌بندی دانشگاهی بر اساس خدمت تغذیه و همچنين کمک به صنعتی شدن آشپزخانه های دانشگاهی گفت: درتابستان سال شمسي جاری ۱۶۵ آشپزخانه از نظر فضا و همچنين ۱۶۱ آشپزخانه از نظر تجهیزات مشمول طرح صنعتی سازی قرار گرفتند.

وی در زمینه جذب کمک های خیرین گفت: ۲۳۳ میلیارد تومان در خصوص احداث سراهای دانشجویی و همچنين تسهیلات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري از محل کمک‌های خیرین پرداخت شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان، با بیان اینکه ۸۵ قسمت و بخش دانشجویان شهریه پرداز خواهند بود و همچنين برای رفع معظلات و مسائل و مشکلات آنها باید اقداماتی صورت گیرد گفت: ۳۲۰ میلیارد تومان برای پوشش پرداخت شهریه به دانشجویان دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد اسلامی وجامع علمی و همچنين کاربردی اختصاص یافته است که البته این وام شهریه با سه قسمت و بخش سود در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

وی در زمینه طرح حمایت از کارآفرینی دانشجویی گفت: بر اساس این طرح به هر کارگاه تجربه و مهارت بالا محور و همچنين تولیدی حائز شرایط، تا سقف صد میلیون تومان با حداقل کارمزد وام پرداخت میشود که در این راستا در مردادماه سال شمسي جاری، تفاهم نامه ای نیز با دانشگاه فنی و همچنين حرفه ای منعقد شد که بر این اساس صندوق متعهد شد به منظور حمایت از حداقل ۳۰ تا ۵۰ کارگاه حائز شرایط دانشگاه مزبور، مبلغ ۳ میلیارد تومان وام پرداخت کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: به منظور افزایش سطح شادابی و همچنين نشاط در فضای عمومی سراهای دانشجویی دانشگاه همچنين و علاوه بر ایجاد و همچنين تقویت اتاق‌های تندرستی و همچنين جاده‌های سلامتی در سال شمسي ۹۷ طرح ایجاد ۲۰ زمین ورزشی چمن مصنوعی با مشارکت سه جانبه صندوق رفاه، دانشگاه و همچنين نهاد مسائل دانشجویان در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم این طرح به عنوان مکمل و همچنين متمم ایده اتاق تندرستی و همچنين جاده تندرستی زمینه ساز سلامتی و همچنين تقویت روحیه نشاط دانشجویی در محیطی امن و همچنين سالم در دانشگاه‌ها مي شود.

مهندس یزدان مهر در خصوص طرح مدیریت جامع سرويس ها و خدمات رفاهی دانشجویی گفت: این طرح به صورت پایلوت در دانشگاه‌های تبریز و همچنين بوعلی سینای همدان اجرا می‌مي شود و همچنين در آن هم، حساب مستقلی برای معاونت دانشجویی ایجاد و همچنين کارهای آنها با حضور ذی‌حسابی مستقل و همچنين بدون دخالت معاونت اداری و همچنين مالی اجرا می‌مي شود.

 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه سخنان خود گفت: با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در سه سال شمسي اخیر توانسته‌ایم ۱,۲۰۰ میلیارد تومان درآمدزایی کنیم.

وی با اشاره به نزدیکی آغاز سال شمسي تحصیلی دانشگاه ها گفت: شورایی به نام رصد متشکل از دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، رئیس نهاد مسائل دانشجویان، مدیرکل دانشجویان داخل و همچنين رئیس صندوق رفاه دانشجویان برای رصد معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين حفظ آرامش در دانشگاه‌ها تشکیل شده است تا سال شمسي تحصیلی را با آرامش و همچنين اطمینان آغاز کنیم.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ۱۴ برنامه جذاب و جالب و خوب این صندوق برای سال شمسي ۹۷ را تشریح کرد در تاریخ ۱۳ June 1397 | 6:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *