رکاب زنی دو عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه از دریاچه ارومیه تا دریاچه وان – شریف

رکاب زنی دو عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه از دریاچه ارومیه تا دریاچه وان – شریف

به نقل از شریف: رکاب زنی دو عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه از دریاچه ارومیه تا دریاچه وان

دو عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه در راستای دعوت همگانی برای احیای دریاچه ارومیه مسیر رفت و همچنين برگشت از این دریاچه تا دریاچه وان ترکیه به طول ۵۹۶ کیلومتر را با دوچرخه رکاب زدند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، عبدالحمید علیزاده و همچنين علی اشرف خزایی، ۲ رکابزن کرمانشاهی با هدف حمایت از احیای دریاچه ارومیه، مسافت رفت و همچنين برگشت ۶۰۰ کیلومتری این دریاچه تا دریاچه وان ترکیه را در طی شش روز رکاب زدند.

این اعضای هیات علمی دوچرخه سوار که به ترتیب مسئولیت اداره کل مسائل دانشجویان غیر ایرانی نهاد مسائل دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين ریاست ستاد رفاهی دانشگاه رازی کرمانشاه را بر عهده دارند، برای افزایش توجه جامعه به وضعیت دریاچه ارومیه، نسبت به این حرکت فرهنگی و همچنين ورزشی اقدام کردند.

علی اشرف خزایی که عضوهیات علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه رازی است در آیین آغاز به کار این حرکت فرهنگی و همچنين ورزشی گفت: دریاچه ارومیه دومین دریاچه شور جهان و همچنين یکی از زیباترین منطقه ها و مناطق گردشگری ایران و همچنين جهان است که امیدواریم نگاه ها بار دیگر برای نجات دریاچه ارومیه جلب مي شود و همچنين شاهد بازگشت آن هم به وضعیت خوب قبل باشیم.

این حرکت فرهنگی-ورزشی با استقبال مسئولان استان آذربایجان غربی و همچنين شهرستان ارومیه همراه بود و همچنين مراسم بدرقه رسمی رکاب زنان در محل اداره کل ورزش و همچنين جوانان استان آذربایجان غربی و همچنين با حضور مدیر کل و همچنين روسای برخی از هیات های ورزشی استانی و همچنين نیز بعضی از اعضای شورای شهرستان ارومیه همراه بود.

دریاچه ارومیه در قالب طرح های ستاد احیا، قراراست ظرف مدت ۱۰ سال شمسي به تراز اکولوژیک خود برسد. این دریاچه از اواسط دهه ۱۳۸۰ شروع به خشک شدن کرد و همچنين بنا بر آمار بین المللی تا سال شمسي ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۰ قسمت و بخش از مساحت آن هم خشک شد.

در پایان این برنامه جذاب و جالب و خوب از حمایت های دکتر چمن گلی مدیر کل ورزش و همچنين جوانان استان آذربایجان غربی و همچنين نیز دکتر پیری عضو شورای شهرستان ارومیه قدردانی شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

رکاب زنی دو عضو هیئت علمی دانشگاه رازی کرمانشاه از دریاچه ارومیه تا دریاچه وان در تاریخ ۲۸ June 1397 | 12:05 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *