ساماندهی آموزش عالی از سال شمسي تحصیلی جدید آغاز می مي شود – شریف

ساماندهی آموزش عالی از سال شمسي تحصیلی جدید آغاز می مي شود – شریف

به نقل از شریف: ساماندهی آموزش عالی از سال شمسي تحصیلی جدید آغاز می مي شود

دکتر منصور غلامی،وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: ساماندهی آموزش عالی یک تکلیف قانونی و همچنين اولویت است و همچنين اجرای آن هم از سال شمسي تحصیلی جدید با تصمیم گیری های کارشناسانه آغاز می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی صبح امروز در پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با بیان اینکه آموزش عالی کشور از ۴۰ سال شمسي قبل تا کنون سیر رشد و همچنين توسعه در همه ابعاد داشته است، اظهار داشت: بیشترتوسعه کمی دانشگاه ها در دهه ۸۰ گرفته شده و همچنين تقاضای وارد شدن به مراکز آموزش عالی علت این توسعه کمی بود، ولی اینگونه توسعه کمی موجب تضعیف امر پژوهش و همچنين تحقیق در آموزش عالی شد.
وزیر علوم تقویت قسمت و بخش آموزشی دانشگاه ها را ضروری دانست و همچنين گفت: فضای روان سرويس ها و خدمات دهی در دانشگاه ها باید حاکم مي شود و همچنين دانشجو درگیر چرخه پیچیده سرويس ها و خدمات آموزشی نشود.
وی همچنین بر تحقق اخلاق مداری در دانشگاه ها تاکید کرد و همچنين گفت: بداخلاقی و همچنين بی اخلاقی در سیستم آموزشی موجب آسیب و همچنين اختلال در مسائل می مي شود و همچنين با اینگونه رفتارها برخورد می مي شود.
دکتر غلامی افزود: البته این امر در دانشگاه های دولتی کمتر دیده شده است و همچنين در سایر مراکز علمی نیز اینگونه برخوردها با دقت رصد خواهد شد.
وزیر علوم تاکید کرد: در حوزه ارتباط با جامعه نیز طرح های خوبی با وزارت خانه های مطرح کشور مانند وزارت دفاع، نفت و همچنين نهاد حفاظت محیط زیست اجرا و همچنين حلقه ارتباط دانشگاه با جامعه و همچنين بازار کار منسجم ترشده است.
دکتر غلامی افزود: در ۶ سال شمسي قبل تشکیل پارک های علم و همچنين فناوری، مراکز رشد و همچنين شرکت های دانش بنیان رشد خوبی داشت و همچنين نقص ها و همچنين کمبودها را جبران کرد.
وی بر بهره بري و استفاده بهینه از امکانات و همچنين شرایط فعلی در دانشگاه ها و همچنين مراکزآموزش عالی و همچنين پژوهشی تاکید کرد و همچنين افزود: اشتراک گذاری فضاهای آموزشی، خوابگاهی و همچنين نرم افزاری در اجرای طرح ساماندهی این وزارت خانه انجام می مي شود‌.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با تاکید بر توجه به موسسات آموزش عالی قسمت و بخش خصوصی اظهار داشت: ضعف های احتمالی موجود در این موسسات نباید دستاویز و همچنين بهانه ای برای ضربه به این موسسات باشد
دکتر غلامی در پایان اظهار داشت: این اجلاس برای کاهش نگرانی خانواده ها و همچنين دانش آموختگان شان در باب اشتغال و همچنين آینده کاری برگزار شده وان شاالله نتایج خوبی خواهد داشت ودانشگاه ها باید در این راستا هم افزایی داشته و همچنين به خوبی پذیرای تغییرات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های وزارت علوم باشند.
پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی دانشگاه های سراسر کشور با محوریت تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين ارتقای قدرت اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه بوعلی سینای همدان در حال برگزاری است.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۴۵

ساماندهی آموزش عالی از سال شمسي تحصیلی جدید آغاز می مي شود در تاریخ ۱۰ June 1397 | 12:05 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *