سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب شد – شریف

سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب شد – شریف

به نقل از شریف: سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حکمی، دکتر سید حجت هاشمی را به سمت «سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند» منصوب کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر سید حجت هاشمی آمده است:

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و همچنين تجارب جناب عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب می شوید.

انتظار می رود با بهره مندی از تجارب همه اعضای هیأت علمی دانشگاه و همچنين بهره بري و استفاده از تمامی ظرفیت ها و همچنين همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و همچنين مأموریت های تعیین شده برای آن هم دانشگاه به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی حکومت تدبیر و همچنين امید در حفظ بیت المال و همچنين اعمال سیاست های موثر صرفه جویی در هزینه ها، پرهیز از تجمل گرایی، تقویت نظم و همچنين انظباط اداری و همچنين رعایت دقیق مقررات مالی و همچنين ارتقای علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی آن هم دانشگاه نهایت کوشش و همچنين اهتمام خویش را به کار برید.

دکتر هاشمی دانش آموخته کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه فردوسی مشهد، کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتری از دانشگاه شفیلد انگلستان و همچنين استاد مهندسی مکانیک دانشگاه بیرجند است.

وی در سال شمسي ۱۳۹۰ در اولین جشنواره بین المللی انجمن تخصصی مراکز تحقیق و همچنين توسعه صنایع و همچنين معادن ایران جزو ده پژوهشگر برتر کشور انتخاب و همچنين پژوهشگر برتر دانشگاه بیرجند در سال شمسي های ۸۷ و همچنين ۸۸ بوده است.

دریافت جایزه بهترین رساله دکتری در دپارتمان مکانیک دانشگاه شفیلد در سال شمسي ۲۰۰۳ و همچنين دریافت جایزه نقدی و همچنين لوح تقدیر از کمیته جوایز و همچنين افتخارات انجمن مهندسان مکانیک آمریکا ASME به دلیل ارائه مقاله برگزیده (رتبه اول) در قسمت و بخش مسابقه مقالات برتر دانشجویی چهارمین کنفرانس بین المللی خطوط لوله (شمال آمریکا و همچنين کانادا-کلگری -۲۰۰۴) از دیگر دستاورد‌های علمی وی بوده است.

دکتر هاشمی عضو هیات ممیزه دانشگاه بیرجند از سال شمسي ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳، رئیس کمیسیون تخصصی مهندسی دانشگاه بیرجند از سال شمسي ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳، مسئول پژوهشی دانشکده مهندسی دانشگاه بیرجند (سال شمسي ۱۳۷۶)، مدیر پژوهشی دانشگاه بیرجند (سال شمسي ۷۷-۷۸) و همچنين دست يار پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه بیرجند (۸۸ تا ۹۰) بوده است.

چاپ و همچنين ارائه بیش از ۱۲۰ مقاله شامل ۲۱ مقاله انگلیسی در مجلات علمی خارج، ۱۸ مقاله فارسی در مجلات علمی داخل، ۴۹ مقاله فارسی در کنفرانس های داخل و همچنين ۳۵ مقاله انگلیسی در کنفرانسهای خارج و همچنين داخل، ثبت ۶ اختراع، انجام ۵ طرح پژوهشی، راهنمایی بیش از ۳۰ پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک شامل فعالیتهای علمی و همچنين پژوهشی دکتر هاشمی است.

وزیر علوم در نامه جداگانه ای از سرويس ها و خدمات دکتر ناصر مهرشاد، رئیس سابق دانشگاه صنعتی بیرجند در زمان تصدی ریاست این دانشگاه قدردانی کرد.

سرپرست دانشگاه صنعتی بیرجند منصوب شد در تاریخ ۲۱ June 1397 | 3:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *