شیوه پذیرش دانشجو، آزمون سراسری و همچنين سهمیه بندی های دانشگاه ها نیاز به بازنگری دارد – شریف

شیوه پذیرش دانشجو، آزمون سراسری و همچنين سهمیه بندی های دانشگاه ها نیاز به بازنگری دارد – شریف

به نقل از شریف: شیوه پذیرش دانشجو، آزمون سراسری و همچنين سهمیه بندی های دانشگاه ها نیاز به بازنگری دارد

دکتر مجتبی شریعتی نیاسرمعاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: شیوه پذیرش دانشجودر دانشگاه ها، برگزاری آزمون سراسری و همچنين سهمیه بندی های دانشگاه ها نیاز به بازنگری دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمجتبی شریعتی نیاسر صبح امروز در اجلاس معاونان آموزشی و همچنين تحصیلات تکمیلی سراسر کشور در دانشگاه بوعلی سینای همدان با تاکید بر حذف کنکور سراسری اظهار داشت: طرح حدف کنکور تدوین شده و همچنين سال شمسي آینده مرحله نخست این طرح اجرا می‌مي شود زیرا وجود یک میلیون فرد يا شخص پشت کنکوری پذیرفته نیست و همچنين این رقم باید به دست کم ۲۰۰ هزار فرد يا شخص کاهش یافته و همچنين جو روانی کنکور از بین برود.
دکترشریعتی به دستاوردهای مهم حکومت تدبیر و همچنين امید در حوزه دانشگاه‌ها اشاره کرد و همچنين گفت: آمایش آموزش عالی با حمایت حکومت تدوین و همچنين ابلاغ شده و همچنين همچنین در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه سهم دانشجویان دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی تدوین و همچنين مشخص شده است.
وی خاطرنشان کرد: براساس همین برنامه جذاب و جالب و خوب تا سال شمسي ۱۴۰۰ میلادی دانشگاه‌های کشور باید پنج قسمت و بخش دانشجوی بین المللی، ۲۰ قسمت و بخش ملی، ۳۵ قسمت و بخش منطقه‌ای و همچنين ۴۰ قسمت و بخش دانشجوی محلی جذب کنند.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

شیوه پذیرش دانشجو، آزمون سراسری و همچنين سهمیه بندی های دانشگاه ها نیاز به بازنگری دارد در تاریخ ۱۰ June 1397 | 2:57 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *