ضرورت تقویت مرجعیت نهاد علم در تصمیم‌سازی و همچنين مشارکت موثر برای حل ابرچالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور – شریف

ضرورت تقویت مرجعیت نهاد علم در تصمیم‌سازی و همچنين مشارکت موثر برای حل ابرچالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور – شریف

به نقل از شریف: ضرورت تقویت مرجعیت نهاد علم در تصمیم‌سازی و همچنين مشارکت موثر برای حل ابرچالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور

دکتر منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و همچنين فناوری در پیامی به مناسبت آغاز سال شمسي تحصیلی جدید دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور، اهتمام به ارتقای سرمایه علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی نهاد دانشگاه و همچنين تقویت مرجعیت نهاد علم در تصمیم‌سازی و همچنين مشارکت موثر برای حل ابرچالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور، اهتمام به ارتقای سطح کیفی آموزش و همچنين پژوهش، تقویت انگیزه‌های تحصیلی با هدف کنشگری خلاق و همچنين پویای دانشگاه را مهم‌ترین اصولی دانست که امروزه باید با توجه به شرایط خاص کشور در دستور کار عناصر دانشگاهی قرار گیرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن کامل پیام دکتر غلامی به مناسبت آغاز سال شمسي تحصیلی ۸-۱۳۹۷ بدین شرح است:
فرا رسیدن سال شمسي تحصیلی جدید که فروغ از شور و همچنين شعور حسینی یافته‌است را به تمامی دانشگاهیان محترم، اعضای هیئت علمی، کارکنان ودانشجویان فرهیخته و همچنين تلاشگر، به ویژه نو دانشجویان تبریک و همچنين تهنیت می‌گویم.
در این روزها که دانشگاه و همچنين مراکز آموزش عالی برگ جدیدی از دفتر معرفت را ورق زده و همچنين آغازگر فصلی نو از زیست آتی سرمایه‌های انسانی کشور را رقم می زنند؛ تلاش خواهیم کرد تا با مسئولیت‌پذیری، توسعه مشارکت و همچنين رقابت قانونمند دانشگاهیان را از طریق حمایت از خلاقیت و همچنين اندیشه‌ورزی پاس بداریم و همچنين از آسیب‌پذیری نخبگان علمی، فکری و همچنين فرهنگی جلوگیری نموده و همچنين ساختار اداری خدمتگزار و همچنين پاسخگو را نهادینه سازیم. چرا که دانشگاهیان این مرز و همچنين بوم با فهم و همچنين استنباط مشترک از راهبردها و همچنين اولویت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران تحقق بخشیدن به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت را برای خود وظیفه دانسته و همچنين تلاش مستمری برای اجرای آن هم مبذول داشته‌اند.
وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری همگام با دانشگاهیان فرهیخته و همچنين متعهد، تثبیت و همچنين نهادینه کردن دانشگاه ایرانی و همچنين اسلامی از طریق رشد قانون‌گرایی و همچنين تکیه بر اعتدال و همچنين خردورزی و همچنين دفاع از حقوق دانشگاهیان را وجه همت خود داشته است. گسترش و همچنين تعمیق بنیان‌های علمی و همچنين فنی، فرهنگ و همچنين فضائل دینی و همچنين اخلاقی، رشد و همچنين گسترش فرهنگ گفت‌وگو، نقد، مباحثه علمی و همچنين اجتماعی و همچنين ایجاد فضای امن برای ارتقای فرهنگ، اندیشه، دانش و همچنين بینش در دانشگاه و همچنين جامعه از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های محوری اینجانب می‌باشد. بی تردید دانشگاه به اتکای سرمایه معنی‌دار خود در میان نهادهای اجتماعی، از موثرترین و همچنين کارآمدترین ظرفیت برای دستیابی به توفیقات چشمگیر برخوردار است. چنان که حیات دانشگاه در ایران گواه این امر است. دانشگاه همواره کانون اصلی تربیت شهروندانی آگاه، متعهد و همچنين مسئولیت‌پذیر بوده‌است. مهم‌ترین اصلی که امروزه باید با توجه به شرایط خاص کشور در دستور کار عناصر دانشگاهی قرار گیرد، اهتمام به ارتقای سرمایه علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی نهاد دانشگاه و همچنين تقویت مرجعیت نهاد علم در تصمیم‌سازی و همچنين مشارکت موثر برای حل ابرچالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور، اهتمام به ارتقای سطح کیفی آموزش و همچنين پژوهش، تقویت انگیزه‌های تحصیلی با هدف کنشگری خلاق و همچنين پویای دانشگاه است.
به گواهی تاریخ، دانشجویان و همچنين دانش آموختگان جوون هر کشور همواره اقتدار و قدرت سازنده و همچنين موتور محرک عظیم‌ترین تحولات بشری بوده‌اند. پیشرفت ایران اسلامی نیز به وجود دانشجویانی است که همچنين و علاوه بر فرهیختگی در دانش تخصصی و همچنين حرفه ای رشته علمی خود واجد توانمندی های فرهنگی، اجتماعی و همچنين اخلاقی باشند. و همچنين این مهم بدون سعی و همچنين اهتمام اعضای محترم هیأت علمی در عرصه های علمی، فنی، فرهنگی و همچنين اجتماعی که همواره روشنگر و همچنين رونق قسمت و بخش فضای دانشگاه بوده اند حاصل نخواهد شد. انتظار می رود برای دستیابی به مرزهای دانش و همچنين داشتن جامعه ای پیشرفته، بالنده، پرنشاط و همچنين امید وار تمامی آحاد نظام آموزش عالی کشور بویژه دانشجویان فرصت‌های در اختیار را مغتنم دانسته و همچنين تمام قدرت خود را برای کسب توانمندی و همچنين قابلیت های هرچه بیشتر به کار گیرند، چرا که پیشرفت و همچنين آبادانی کشور به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن، اندیشه و همچنين عمل جوانان این سرزمین گره خورده‌است. استعدادی که به پشتوانه ایمان حرکت کند، سیر شتابان و همچنين درخشانی را تجربه مي کند، آنچنان که ما در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی، فرهنگی و همچنين هنری کشور آن هم را نظاره می‌کنیم.
امروز نظام آموزش عالی در حد قابل قبولی در تربیت دانش‌آموخته مجهز به دانش موفق عملی کرده‌است. در عین حال با توجه به تخصص‌های متنوع و همچنين مورد نیاز؛ بر مأموریت‌گرایی، یکپارچه‌سازی و همچنين آمایش آموزش عالی اهتمام داریم.
در پایان با گرامیداشت یاد و همچنين خاطره سالار شهیدان و همچنين یاران با وفایش، امیدوارم در سایه الطاف الهی و همچنين بهره‌گیری از رهنمودهای حضرت امام و پيشوا (ره) و همچنين منویات مقام معظم رهبری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت تدبیر و همچنين امید و همچنين حمایت جامعه فرهیخته دانشگاهی بتوانیم در مسیر پیشرفت و همچنين اعتلای ایران عزیز گام برداریم.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت تقویت مرجعیت نهاد علم در تصمیم‌سازی و همچنين مشارکت موثر برای حل ابرچالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کشور در تاریخ ۱ July 1397 | 9:35 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *