عقب ماندگی سنواتی دانشگاه مازندران در سال شمسي‌های متمادی/ تاکید بر باز سازی و همچنين بهسازی دانشگاه – شریف

عقب ماندگی سنواتی دانشگاه مازندران در سال شمسي‌های متمادی/ تاکید بر باز سازی و همچنين بهسازی دانشگاه – شریف

به نقل از شریف: عقب ماندگی سنواتی دانشگاه مازندران در سال شمسي‌های متمادی/ تاکید بر باز سازی و همچنين بهسازی دانشگاه

دکتر سیدخلاق میرنیا رئیس دانشگاه مازندران درنشست شورای این دانشگاه که با حضور دکتر محمدتقی نظرپور ، دست يار اداری ، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم برگزار شد، گفت: دانشگاه مازندران در سال شمسي‌های متمادی، اندکی عقب ماندگی سنواتی دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، در این نشست که عصر امروز در محل دانشگاه مازندران برگزار شد، دکتر میرنیا با اشاره به ساخت و همچنين سازهایی که در سال شمسي ۱۳۷۷ و همچنين در دوره اول ریاست وی در دانشگاه مازندران انجام شد، گفت: به دلیل بی ثباتی مدیریتی و همچنين با وجود اعتبارات مالی فراوان، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های عمرانی دانشگاه که می بایست در این مدت برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين اجرا می شد، متاسفانه به سرانجام نرسید.

رئیس دانشگاه مازندران سپس به تعمیرات ساختمان ها نیز اشاره کرد و همچنين گفت: در سال شمسي قبل تعمیرات اساسی تمامی ساختمان های دانشکده ها را انجام دادیم. یرای مثال کل سقف شیروانی دانشکده علوم اقتصادی و همچنين اداری و همچنين دانشکده علوم انسانی و همچنين اجتماعی را بعد از ۲۵ سال شمسي تعویض کردیم.

رئیس دانشگاه مازندران سپس به دغدغه اش در خصوص رفاهیات دانشگاهیان دانشگاه مازندران اشاره کرد و همچنين افزود: در سال شمسي ۱۳۸۴ ساخت استخر دانشگاه در زمانی که بودجه مناسب هم داشتیم در دستور کار قرار گرفته بود ولی کلنگش به زمین زده نشد. تا اینکه چند ماه قبل، خودمان مجدداً تصمیم گرفتیم تا کلنگ احداث آن هم را بر زمین بزنیم. این در حالی است که دانشکده تربیت بدنی و همچنين علوم ورزشی دانشگاه مازندران، در ایران جزو دانشکده های مطرح در میان رشته های تربیت بدنی است و همچنين متاسفانه از داشتن استخر برای بهره بري و استفاده و همچنين آموزش دانشجویان خودش بی بهره است.

وی همچنین به کمبودهای آزمایشگاهی دانشگاه مازندران نیز اشاره کرد و همچنين افزود: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه هم از این کمبودها مستثنی نیست. کلنگ آزمایشگاه مرکزی را دو سال شمسي پیش بر زمین زدیم و همچنين در صورتي که معظلات و مسائل و مشکلات گرانی پیش نمی‌آمد تا دو ماه دیگر افتتاح می شد.

دکتر میرنیا با اذعان به معظلات و مسائل و مشکلات مالی که حکومت با آن هم دست و همچنين پنجه نرم می کند و همچنين با اشاره به انتزاع دانشگاه های صنعتی نوشیروانی بابل و همچنين علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری از دانشگاه مازندران در چند سال شمسي قبل ادامه داد: در هر صورت دانشگاه مازندران دارای یک عقب ماندگی سنواتی است. ما می دانیم حکومت به شدت دچار معظلات و مسائل و مشکلات مالی است، از طرفی با وجود صدمه جدی که از جدا شدن دانشگاه های ساری و همچنين بابل، متوجه دانشگاه مازندران شد، با این وجود نيت و اراده باز سازی و همچنين به سازی خود را داریم.

وی افزود: همچنین نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه مازندران ۱ به ۳۵ است که وضعیت مطلوبی نیست. ولی در همه زمینه های آموزشی، پژوهشی و همچنين ساختار کالبدی در حال بازسازی خود هستیم.

دکتر میرنیا در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که با عنایت ویژه دست يار اداری، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به دانشگاه مازندران، مشکل عقب ماندگی سنواتی دانشگاه برطرف شده تا طی سه چهار سال شمسي آینده، دانشگاه مازندران، ساختار منظمی پیدا کند.

حجت الاسلام محمد رحیمیان رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران نیز در این نشست با اشاره به اینکه در صورتي که اقدام قابل توجه و همچنين نمایانی در دانشگاه گرفته شده است، در طول دو دوره مدیریت دکتر میرنیا بوده است، گفت: بنده از زمان مدیریت قبلی دکتر میرنیا در به تا حال در دانشگاه مازندران حضور داشتم و همچنين از نزدیک شاهد فعالیت های چندین رئیس دانشگاه بودم. انصافاً در این دوره، فعالیت های عمده، نمایان و همچنين قابل توجهی را شاهد هستیم که در دوره های قبل، کمتر شاهد آن هم بودیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه مازندران با بیالن اینکه استان ما به خاطر ظاهر سرسبزی که دارد، غلط انداز است و همچنين متاسفانه این مهم در خصوص دانشگاه نیز صدق می کند، گفت: ما شاهد آن هم هستیم که در استان های دیگر، نوع نگاه به دانشگاه، به عنوان یک ظرفیت فاخر، قابل اعتنا و همچنين ارزشمند است که می بایست به رشد و همچنين تعالی آن هم کمک کرد. حال آنکه در استان ما، نه تنها این نگاه به دانشگاه دیده نمی مي شود، بلکه دیگران انتظار دارند دانشگاه کمک حال شان باشد.

وی در ادامه افزود: در طی سال شمسي های قبل در حق دانشگاه مازندران جفا شده و همچنين مسلماً حق دانشگاه مازندران، بیش از این هاست.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

عقب ماندگی سنواتی دانشگاه مازندران در سال شمسي‌های متمادی/ تاکید بر باز سازی و همچنين بهسازی دانشگاه در تاریخ ۲۲ June 1397 | 12:13 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *