علاقه مندی اعضای هیات علمی به فعالیت های پژوهشی، موجب افزایش دخل و درآمد اختصاصی دانشگاه ها می مي شود – شریف

علاقه مندی اعضای هیات علمی به فعالیت های پژوهشی، موجب افزایش دخل و درآمد اختصاصی دانشگاه ها می مي شود – شریف

به نقل از شریف: علاقه مندی اعضای هیات علمی به فعالیت های پژوهشی، موجب افزایش دخل و درآمد اختصاصی دانشگاه ها می مي شود

دکتر محمدتقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در شورای دانشگاه مازندران گفت: باید به گونه ای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مي شود که رغبت اعضای هیات علمی به فعالیت های پژوهشی افزایش پیدا کند تا دخل و درآمد اختصاصی دانشگاه ها نیز افزایش یابد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، دکتر نظرپورکه در آستانه فرارسیدن آغاز سال شمسي تحصیلی و همچنين برای بازدید از طرح های عمرانی دانشگاه مازندران به مازندران سفر کرده است، عصرامروزدرشورای دانشگاه مازندران با بیان اینکه در برخی از دانشگاه های کشور تفکیکی گرفته شده و همچنين بخشی از آنها به دانشگاه های صنعتی تبدیل شده است، اظهار داشت: این کار صدمات زیادی به دانشگاه می زند و همچنين ما به دنبال آن هم هستیم که دانشگاه هایی را که از یکدیگر جدا شده اند، زیر یک چتر قرار دهیم و همچنين در صورتي که در این مسیر، اعضای هیات علمی، هم افزایی خوبی داشته باشند، بسیار مفید است.

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم با تاکید بر اینکه رسالت دانشگاه این است که کسانی را که به دانشگاه وارد می شوند، با فضای متغاير و متفاوت از قبل رو به رو کند، افزود: دانشگاه های بزرگی همچون دانشگاه مازندران برای اینکه جایگاه خود را در میان دانشگاه های برتر و همچنين سطح یک به دست آورد، نیاز به تلاش همگانی توسط همه اقشاراین دانشگاه دارد

دکتر نظرپور در ادامه به موضوع نسبت اعضای هیئت علمی دانشگاه مازندران به جمعیت دانشجویی آن هم اشاره کرد و همچنين گفت: در صورتي که متناسب با جمعیت دانشجویی، استاد جذب می کردیم بسیاری از این معظلات و مسائل و مشکلات پیش نمی آمد. با جمعیت دانشجویی که این دانشگاه دارد، تعداد اعضای هیئت علمی آن هم کم بوده و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است نسبت به قسمت و بخش اعضای هیات علمی دانشگاه مازندران نیز توجه کرد.

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه پروژه های عمرانی و همچنين امکاناتی که دانشگاه ها به قسمت و بخش های خارج از دانشگاه ارائه می دهند، بخشی از منابع مهم تامین دخل و درآمد دانشگاه است، افزود: نقطه سوم، دخل و درآمد اختصاصی دانشگاه مازندران نسبت به دخل و درآمد عمومی آن هم است که این عدد اکنون چیزی حدود ۱۰ قسمت و بخش می باشد که با دانشگاه های دیگر فاصله زیادی دارد و همچنين اگرفعالیت های پژوهشی اعضای هیات علمی افزایش یابد، طبق چشم انداز دانشگاه مازندران، این میزان به ۵۰ قسمت و بخش نیز می رسد.

وی افزود: درست است که دانشگاه های پهناور و بزرگ، به خصوص در تهران مسایل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات کمتری دارند ولی به نظر می رسد با توانمندی که دکتر میرنیا دارند، دانشگاه مازندران می تواند از دخل و درآمد اختصاصی خود بهره خوبی ببرد.

دکتر نظرپور به فقدان امکانات دانشگاه مازندران در شهربابلسر برای فروش و همچنين تکمیل پروژه های نیمه تمام اشاره و همچنين خاطرنشان کرد: ما متناسب با طرح جامع بلند مدت یا میان مدت دانشگاه مازندران باید کمک ها را به سمت و همچنين سویی ببریم که معظلات و مسائل و مشکلات را حل کند. بحث مدیریت سبز، پروژه خیرین، استخر و همچنين… نیز می توانند در این راستا بسیار کمک کنند.

وی افزود: به عنوان مثال قسمت و بخش سلف سرویس دانشکده ها را می قدرت به قسمت و بخش خصوصی سپرد. همچنین می قدرت بخشی از درآمدها را از طریق پروژه های عمرانی، دکل های مخابراتی موجود در دانشگاه و همچنين امکاناتی که دانشگاه ها به قسمت و بخش های خارج از دانشگاه می دهد تامین کرد که این موارد سبب رفت و همچنين آمد مالی می مي شود.

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش و همچنين همت ریاست دانشگاه مازندران و همچنين سایر مسئولان و همچنين دانشگاهیان، نیازهای فوری این دانشگاه فراهم مي شود و همچنين در سال شمسي های آتی، همه تلاش مسئولان دانشگاه مازندران برای حل معظلات و مسائل و مشکلات فارغ التحصیلان دانشگاه باشد زیرا آنها نیز می توانند به دانشگاه های محل تحصیل خود در تمام زمینه ها کمک کنند.

دکتر نظر پور بعد از نشست با هیئت رئیسه دانشگاه مازندران از فعالیت های در دست اقدام این دانشگاه در زمینه پروژه های عمرانی بازدید کرد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

 

علاقه مندی اعضای هیات علمی به فعالیت های پژوهشی، موجب افزایش دخل و درآمد اختصاصی دانشگاه ها می مي شود در تاریخ ۲۱ June 1397 | 10:45 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *