قسمت و بخش کشاورزی ظرفیت بالایی برای اشتغال دارد – شریف

قسمت و بخش کشاورزی ظرفیت بالایی برای اشتغال دارد – شریف

به نقل از شریف: قسمت و بخش کشاورزی ظرفیت بالایی برای اشتغال دارد

در آخرین روز هفته حکومت، دکتر منصورغلامی،وزیرعلوم،تحقیقات و همچنين فناوری در ادامه سفر خود به استان خراسان شمالی در مجتمع آموزش عالی شیروان گفت: قسمت و بخش کشاورزی در کشور ظرفیت بالایی برای اشتغال دارد ولی اقبال دانشجویان به برخی از رشته های کشاورزی کمتر شده است .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی ب در نشست با مسئولان و همچنين هیات رئیسه مجتمع آموزش عالی شیروان با تاکید بر اینکه باید طرح برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی، جامع و همچنين پروژه های جدید برای حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات را تدوین کرد، اظهار داشت: هم اکنون ارتباط با جامعه و همچنين صنعت به صورت جدی در حال پیگیری است که در حوزه کشاوزی هم باید این اتفاق بیفتد و همچنين مراکز رشد این حوزه سریعاً راه اندازی شوند.
وی افزود: در صورت تعریف رشته های جدید و همچنين چهره مناسب از کشاورزی، جاذبه ای برای این رشته ایجاد می مي شود که این امر نیازمند توجه بیشتر به این حوزه است چرا که برخی از داوطلبان تنها برای اشتغال در رشته های دیگر تحصیل می کنند.
وزیر علوم افزود: با توجه به شرایط اشتغال امروز باید دانشجویان را با کارگاه های تخصصی آشنا کرده و همچنين علم و همچنين تخصص جدید به آنان آموزش داد.
دکترغلامی افزود: انتظار می رود با توجه به ظرفیت های جدیدی که در مجتمع های آموزش عالی فراهم شده، مسئولان به دنبال فراهم کردن اعتبار و همچنين جاذبه به کمک مجموعه های دانشگاهی بیایند و همچنين ضرورت دارد استان ها از شرایط فعلی دانشگاه ها حمایت کنند.
مجتمع آموزش عالی شیروان با ۱۳ رشته تحصیلی و همچنين ۱۲ فرد يا شخص عضو هیات علمی، حدود هزارنفر دانشجو دارد.
مرکز شهرستان شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

قسمت و بخش کشاورزی ظرفیت بالایی برای اشتغال دارد در تاریخ ۹ June 1397 | 9:20 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *