لزوم تشکیل مجمع دانشگاه های ایران-افغانستان برای نهادینه سازی همکاری های دانشگاهی – شریف

لزوم تشکیل مجمع دانشگاه های ایران-افغانستان برای نهادینه سازی همکاری های دانشگاهی – شریف

به نقل از شریف: لزوم تشکیل مجمع دانشگاه های ایران-افغانستان برای نهادینه سازی همکاری های دانشگاهی

دکتر سالار آملی در دیدار با دکتر عبدالتواب بالاکرزی، دست يار علمی وزارت تحصیلات عالی افغانستان گفت: ضروری است برای نهادینه سازی همکاری های دانشگاهی ایران- افغانستان، مجمع دانشگاه های دو کشور تشکیل مي شود؛ به همین منظور، فهرست دانشگاه های علاقه مند برای همکاری از هر دو طرف را به زودی اعلام می کنیم تا این مجمع تشکیل مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی در این دیدار اظهار داشت: فهرست دانشگاه های ایرانی علاقه مند به همکاری با افغانستان، را به زودی برای افغانستان ارسال کرده و همچنين آمادگی خود را برای برگزاری این مجمع در آینده نزدیک و همچنين به میزبانی دانشگاه سیستان و همچنين بلوچستان اعلام می کنیم.
وی از آمادگی کامل ایران برای کمک به توسعه علمی در افغانستان خبر داد و همچنين تصریح کرد: پیرو ملاقات های اخیر و همچنين سفرهای انجام گرفته، بر روی چهار محور اساسی شامل اعطای بورس به مربیان و همچنين اعضای هیئت علمی افغانستان، تبادل تجربیات در حوزه فنی و همچنين حرفه ای با افغانستان، تشکیل مجمع دانشگاههای ایران و همچنين افغانستان و همچنين ارائه تجربیات ایران به افغانستان در حوزه تضمین کیفیت و همچنين اعتبارسنجی توافق کرده ایم و همچنين انتظار داریم طرف افغانستانی، توجه بیشتری برای عملیاتی ساختن توافقات از جانب خود نشان دهد.
دکتر عبدالتواب بالاکرزی نیز در این دیدار ضمن تشکر از کمک های وزارت علوم و همچنين پیشرفت همکاری های دو وزارت در سال شمسي های اخیر، از پیشنهادهای دکتر سالار آملی استقبال و همچنين بر آمادگی خود و همچنين وزارت متبوع برای عملیاتی ساختن توافقات خبر داد.
دکتر بالاکرزی برای حضور در ششمین نشست کارگروه فنی برنامه جذاب و جالب و خوب اقدامات اعتماد ساز آموزشی پروسه استانبول که به میزبانی وزارت علوم برگزار شد، به ایران سفر کرده و همچنين فردا تهران را به مقصد کابل ترک مي کند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم تشکیل مجمع دانشگاه های ایران-افغانستان برای نهادینه سازی همکاری های دانشگاهی در تاریخ ۶ June 1397 | 7:46 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *