لزوم جذب صالح‌‌ترین اشخاص در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها – شریف

لزوم جذب صالح‌‌ترین اشخاص در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: لزوم جذب صالح‌‌ترین اشخاص در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نخستین هم‌اندیشی سراسری دبیران هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی که در محل دانشگاه علم و همچنين فرهنگ برگزار شد، بر لزوم جذب صالح‌ترین اشخاص در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام والمسلمین رستمی در این آیین با بیان اینکه استادان و همچنين معلمان باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند اظهار داشت: معلم و همچنين استاد شأن والایی دارد؛ دانشمندان و همچنين فرهیختگان باید دارای نشانه‌هایی زيرا و به درستي که دانش، بردباری و همچنين کم‌گویی باشند.

وی تصریح کرد: باید دانشجویان و همچنين مخاطبان خود را امانت بدانیم و همچنين امیدوارم خداوند به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها که انسان‌هایی فاضل و همچنين اندیشمند در محیط‌های دانشگاهی خواهند بود توفیق بدهد که با دلسوزی در تربیت نسل جوون اهتمام ورزند.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی درخصوص فلسفه تأسیس هیئت‌های اجرایی جذب عنوان کرد: این مجموعه، شرایط و همچنين مقرراتی را گردهم آورده و همچنين نظارت می‌کند افرادی که اصلح‌تر خواهند بود به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی جذب شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه هم‌اندیشی فرصتی به منظور انتقال تجربیات و همچنين احصای مسائلی است که در فرآیند جذب اعضای هیئت علمی با آن هم مواجه خواهیم شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم خروجی این نشست‌ها برای عزیزان هیئت اجرایی جذب، یافتن مسیرهای بهتر و همچنين آسان‌تر در اجرای آئین‌نامه، برطرف کردن موانع و همچنين پرکردن خلاء‌های موجود را به همراه داشته باشد.

همچنین در این هم‌اندیشی یک روزه روسا و همچنين دبیران هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی، پیشنهادات، نقطه‌نظرات و همچنين راهکارهای خود را در راستای بهینه‌سازی و همچنين بهبود فرآیند جذب اعضای هیئت علمی بیان کردند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

لزوم جذب صالح‌‌ترین اشخاص در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها در تاریخ ۲۱ June 1397 | 6:13 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *