لزوم پیوند دانشگاه و همچنين مراکز فناوری برای حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کشور – شریف

لزوم پیوند دانشگاه و همچنين مراکز  فناوری برای حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کشور – شریف

به نقل از شریف: لزوم پیوند دانشگاه و همچنين مراکز فناوری برای حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کشور

دکترمنصور غلامی وزیرعلوم، تحقیقات و همچنين فناوری از پیوند دانشگاه و همچنين مراکز علم و همچنين فناوری برای حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنين اجتماعی کنونی کشور خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترغلامی صبح دوشنبه درآیین افتتاح کنفرانس جهانی پارک های علم و همچنين فناوری با اشاره به اینکه دستاوردهای خوبی را در حوزه فناوری و همچنين اقتصاد با رویکرد بهره بري و استفاده از دانش داشته ایم، اظهار داشت: در شرایط فعلی در مجموع ۴۳ پارک علم و همچنين فناوری در کشور داریم که پارک علم و همچنين فناوری اصفهان قدیمی ترین آنهاست.
وی افزود: تعداد قابل توجهی مراکز رشد در پارک های علم و همچنين فناوری ایجاد کردیم که این مراکز رشد از ایده های نو در حوزه فناوری پشتیبانی می کنند.
وزیرعلوم افزود: پارک ها محل استقرار مراکز متعدد و همچنين بویژه دانش بنیان خواهند بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر پنج هزار شرکت دانش بنیان در مراکز رشد داریم که از سرعت توسعه خوبی برخوردارند و همچنين دستاوردهای خوبی را در این حوزه شاهد هستیم.
دکترغلامی با بیان اینکه ۴۳ هزار کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل در این مجموعه شرکت ها فراهم شده است، تصریح کرد: ما به دنبال ایجاد کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل های پایدار هستیم که ارتباط مستقیم با دستاوردهای علم و همچنين فناوری داشته باشد.
وی افزود: تلاش داریم پیوند محکمی بین دانشگاه و همچنين مراکز علم و همچنين فناوری ایجاد کنیم به طوری که دانشجویان ما بتوانند به راحتی از مراکز رشد و همچنين علم و همچنين فناوری در جهت رفع معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنين اجتماعی که اکنون با آن هم مواجهیم، بهره بري و استفاده کنند که در صورتي که این پیوند برقرار بشود ما افق روشنی خواهیم داشت.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

لزوم پیوند دانشگاه و همچنين مراکز فناوری برای حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کشور در تاریخ ۱۲ June 1397 | 10:48 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *