مبنای وزارت علوم بر تعامل و همچنين گفت‌وگو است/ لزوم به‌کارگیری تمهیدات و همچنين سیاست‌های مناسب جهت حل مسائل جامعه – شریف

مبنای وزارت علوم بر تعامل و همچنين گفت‌وگو است/ لزوم به‌کارگیری تمهیدات و همچنين سیاست‌های مناسب جهت حل مسائل جامعه – شریف

به نقل از شریف: مبنای وزارت علوم بر تعامل و همچنين گفت‌وگو است/ لزوم به‌کارگیری تمهیدات و همچنين سیاست‌های مناسب جهت حل مسائل جامعه

دکتر غفاری با تاکید بر ضرورت حضور مسئولان میان دانشجویان و همچنين نقش آن هم در متقاعد کردن آن هم‌ها نسبت به عملکردها گفت: سیاست وزارت علوم مبتنی بر تعامل و همچنين گفت‌وگو است زیرا تجربه نشان داده، مسئولانی که با دانشجویان تعامل بیشتری داشته‌اند به مراتب عملکرد موفق‌تری از خود ارائه داده‌اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری دست يار فرهنگی – اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در پنجاه و همچنين یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی – اجتماعی و همچنين فرهنگی – دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور که صبح امروز (دوشنبه ۱۲ شهریورماه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، هدف از برگزاری این نشست را تعامل و همچنين گفت‌وگوی بیشتر بین دانشگاهیان مطرح کرد و همچنين گفت: گردهمایی معاونان فرهنگی – اجتماعی و همچنين فرهنگی – دانشجویی هر سال شمسي در آستانه آغاز سال شمسي تحصیلی به منظور رویارویی موثر با رویدادها برگزار می‌مي شود.
وی با تاکید بر لزوم توجه به مختصات فرهنگی، اجتماعی و همچنين سیاسی جامعه افزود: در حال حاضر شرایط موجود در کشور در حالت غیر عادی قرار دارد البته این به معنای حادبودن معظلات و مسائل و مشکلات نیست زیرا با پذیرش واقعیت‌ها و همچنين وقوف کافی به اطلاعات و همچنين به‌کارگیری تمهیدات و همچنين سیاست‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري، می‌قدرت در رفع چالش‌های موجود گام برداشت که خوشبختانه همکاران ما با برخورداری از دانش کافی، اقدامات موثری در این زمینه انجام می‌دهند.
دست يار فرهنگی – اجتماعی وزارت علوم به غنابخشیدن بر دانش و همچنين شناخت نسبت به چالش‌های موجود در جامعه به‌ویژه در حوزه آموزش عالی تاکید کرد و همچنين ادامه داد: در حال حاضر رصد مسائل اجتماعی و همچنين فرهنگی بصورت موردی در دانشگاه‌ها انجام می‌مي شود که نقل از‌های آن هم در اختیار مسئولان دانشگاهی قرار می‌گیرد و همچنين متقابلاً نیز انتطار داریم تا دانشگاه‌ها نیز اطلاعات خود را در قالب نظرات و همچنين پیشنهادات به وزارت علوم ابلاغ کنند.
دکتر غفاری با بیان اینکه باید شرایط غیرعادی جامعه را پذیرا باشیم و همچنين برای سامان‌بخشیدن به مسائل سیاستگذاری کنیم، تصریح کرد: مدیران و همچنين سیاستگذاران هنگام مواجهه با شرایط غیر عادی نکاتی را به ما گوشزد می‌کنند و همچنين آن هم‌ها را در قالب سیاست‌هایی در اختیارمان قرار می‌دهند.
دست يار فرهنگی – اجتماعی وزارت علوم گفت: هنگامی که با شرایط غیرعادی در جامعه مواجه هستیم، نمیتوان با بکارگیری یک شیوه و همچنين سیاست به حل مسائل پرداخت بر همین اساس در نظرگیری احتمالات و همچنين سناریوهای متنوع و گوناگون و مختلف را باید در دستور کسب و کار خود قرار دهیم.
دکتر غفاری با بیان اینکه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا مسئولان دانشگاهی احتمالات خود را نسبت به سال شمسي تحصیلی جدید بصورت مکتوب در نزد خود داشته باشند، افزود: این کار نیازمند داشتن ذهنی باز است زیرا رصد احتمالات و همچنين طرح سناریوهای متنوع و گوناگون و مختلف، میدان دید وسیعی را میطلبد که قطعاً تمامی دانشگاهیان کشور از این ذهنیت و همچنين آمادگی برخوردار خواهند بود.
وی مطرح کرد: نقطه دیگری که مسئولان دانشگاهی باید به آن هم توجه کنند، بررسی امکانات موجود با اتکا به منابع و همچنين نیروهایی است که عمده آن هم در دانشگاه‌ها حضور دارند.
دست يار فرهنگی – اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با تاکید بر لزوم توجه و همچنين اعتماد به دانشجویان، اظهار داشت: باید زمینه مشارکت دو طرفه بین دانشجویان و همچنين مسئولان دانشگاهی بیش از پیش فراهم مي شود.
دکتر غفاری با اشاره به فعالیت دانشجویان در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف، ادامه داد: مشارکت روئیت‌ناپذیر دانشجویان هرگز به معنای منفعل بودن آن هم‌ها نیست.
وی شناخت نقاط ضعف و همچنين اقتدار و قدرت فعالیت‌های دانشگاهی را یکی دیگر از راه‌های حل مسائل موجود در جامعه دانست و همچنين عنوان کرد: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا با تأمل و همچنين نگاه جدی‌تری نقاط ضعف را مورد توجه قرار دهیم و همچنين برای آن هم جایگزین‌های مناسبی را نیز در نظر گیریم.
دست يار فرهنگی – اجتماعی وزارت علوم در ادامه به اهمیت فضای مجازی و همچنين رصد فعالیت دانشگاهیان در آن هم اشاره کرد و همچنين گفت: امروزه شبکه‌های اجتماعی متنوع و گوناگون و مختلف قسمت و بخش زیادی از زندگی روزمره دانشجویان را در اختیار خود گرفته است لذا مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا توجه بیشتری به این فضا داشته باشیم و همچنين از ظرفیت دانشجویان برای بررسی فعالیت دانشگاهیان در فضای مجازی بهره بري و استفاده کنیم.
دکتر غفاری در خصوص اهمیت رصد فعالیت دانشگاهیان در فضای مجازی عنوان کرد: رصد این فعالیت‌ها ما را نسبت به عوارض و همچنين پیامدهای عملکردها آگاه می‌کند.
وی ابهام‌زدایی و همچنين شفافیت جهت جلوگیری از پيشامد جديد‌آفرینی را از دیگر موضوعات مهم در فعالیت‌های دانشگاهی دانست و همچنين افزود: بسیاری از مسائلی که اکنون با آن هم مواجه هستیم، جزئی، بی‌اهمیت و همچنين جزو بدیهیات عقلی خواهند بود لذا نباید درگیر چنین موضوعاتی شد و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا به جای آن هم، بررسی موضوعات اساسی را مورد توجه قرار دهیم.

دکتر غفاری در پایان بر ارتباط و همچنين پیوند بین دانشگاه‌ها تاکید کرد و همچنين اظهار داشت: امیدواریم این نشست فرصتی برای تعامل بیشتر دانشگاه‌ها باشد و همچنين از این پس شاهد حل بیشتر مسائل در جامعه باشیم.

ز.ح ۷۴/ ع. ع ۵۷

مبنای وزارت علوم بر تعامل و همچنين گفت‌وگو است/ لزوم به‌کارگیری تمهیدات و همچنين سیاست‌های مناسب جهت حل مسائل جامعه در تاریخ ۱۲ June 1397 | 3:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *