معاونت های دانشجویی دانشگاهها، نهاد سرويس ها و خدمات دانشجویی می شوند – شریف

معاونت های دانشجویی دانشگاهها، نهاد سرويس ها و خدمات دانشجویی می شوند – شریف

به نقل از شریف: معاونت های دانشجویی دانشگاهها، نهاد سرويس ها و خدمات دانشجویی می شوند

دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان گفت: با هدف ارتقای جایگاه و همچنين اختیارات معاونان دانشجویی، معاونت های دانشجویی به نهاد سرويس ها و خدمات دانشجویی در داخل دانشگاه و همچنين با ردیف بودجه مستقل تغییر ساختار می دهند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی در شصت و همچنين دومین گردهمایی معاونان دانشجویی و همچنين فرهنگی دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی در دانشگاه تهران اظهار داشت: هدف از تغییر ساختار معاونت های دانشجویی کم کردن دغدغه مدیریت های دانشگاهها در خصوص مسائل رفاهی و همچنين تغذیه و همچنين پرداختن بیشتر به مسائل آموزشی و همچنين پژوهشی است.

وی افزود: فاز نخست این تغییر ساختار از سال شمسي تحصیلی جدید آغاز می مي شود و همچنين در این مرحله بدون تغییر عنوان سازمانی، معاونت های دانشجویی دارای مدیر مالی مستقل شده و همچنين اختیارات بیشتری کسب می کنند.

رئیس نهاد مسائل دانشجویان اظهار اشت: تغییر ساختار معاونت های دانشجویی به نهاد، از سال شمسي ۱۳۹۸ عملی می مي شود و همچنين نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه ردیف اعتباری مستقلی به آنها می دهد البته این استقلال، مطلق نیست و همچنين نهاد سرويس ها و خدمات دانشجویی دانشگاهها وابسته به دانشگاهها خواهند بود و همچنين از مصوبات هیات امنا تبعیت خواهند کرد.

وی با اشاره به نزدیکی آغاز سال شمسي تحصیلی و همچنين فراهم کردن امکانات برای دانشجویان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، نهاد مسائل دانشجویان درصدد است با همکاری ستاد تنظیم بازار حکومت، اقلام تغذیه ای عمده مانند برنج و همچنين گوشت را از منابع اصلی تامین و همچنين در اختیار دانشگاهها بگذارد.

دکتر صدیقی افزود: در بحث تغذیه، نهاد مسائل دانشجویان از تنوع تغذیه دانشجویان حمایت می کند و همچنين در این راستا به ایجاد رستوران های مکمل در کنار غذاخوری های دانشگاهی کمک می کند.

رئیس نهاد مسائل دانشجویان با اشاره به نقش تشکل های داوطلبانه دانشجویی در کمک به مدیریت های دانشگاهی گفت: تقویت شوراهای صنفی و همچنين کانون های همیار مراکز مشاوره از برنامه جذاب و جالب و خوب های نهاد مسائل دانشجویان است.

وی ضمن قدردانی از دانشگاه شیراز برای برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان در سال شمسي جاری گفت: سال شمسي آینده مسابقات یونیورسیاد جهانی دانشجویان در ایتالیا برگزار خواهد شد و همچنين حضور قوی در این مسابقات نیازمند برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی است.

دکتر صدیقی، توجه به ورزش، تندرستی و همچنين نشاط دانشجویی را بسیار مهم توصیف کرد و همچنين گفت: به زودی رتبه بندی سالن های ورزی دانشگاهها به اتمام رسیده و همچنين با کمک نهاد مسائل دانشجویان سالنهای ورزشی با رتبه پایین، تعمیر و همچنين تجهیز خواهند شد.

م.ع ۱۳۶۰

معاونت های دانشجویی دانشگاهها، نهاد سرويس ها و خدمات دانشجویی می شوند در تاریخ ۱۴ June 1397 | 1:53 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *