معاونت های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه ها نقش مهمی در ایجاد پویایی و همچنين نشاط در دانشگاه وجامعه دارند – شریف

معاونت های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه ها نقش  مهمی در ایجاد پویایی و همچنين نشاط  در دانشگاه وجامعه دارند – شریف

به نقل از شریف: معاونت های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه ها نقش مهمی در ایجاد پویایی و همچنين نشاط در دانشگاه وجامعه دارند

دکتر اصغر واعظی ، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی در پنجاه و همچنين یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی-اجتماعی دانشگاه های سراسر کشوربا اشاره به شرایط حساس کنونی کشور به نقش کلیدی دانشگاه ها در ایجاد پویایی، حرکت و همچنين نشاط دردانشگاه و همچنين جامعه تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که در محل مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد دکتر واعظی با بیان اینکه در شرایط حساس کنونی و همچنين آغاز سال شمسي تحصیلی جدید، دانشگاه ها به تدبیر جدی معاونان فرهنگی و همچنين اجتماعی نیاز دارند، گفت: دانشگاه ها می توانند نقش مهمی در آرام نگه داشتن، حرکت و همچنين پویایی دانشگاه ها و همچنين جامعه داشته باشند.

وی در ادامه افزود: یکی از آفت هایی که فعالیت های فرهنگی را در دانشگاه ها تهدید می کند موضوع روزمرگی است یعنی ما به عنوان مسئولان فرهنگی دانشگاه به جای اینکه وقت مان را صرف ایده های جدید و همچنين خلاقیت و همچنين نبوغ کنیم اجازه می دهیم تا روزمرگی در انجام فعالیت ها چنان ما را گرفتار کند که ازفعایت های برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شده دور شویم.

دکتر واعظی با اشاره به تفاوت های جهان انسانی با جهان طبیعت گفت: در جهان طبیعت رویدادها تنها و فقط تکرار می شوند ولي بايد توجه داشت در جامعه انسانی رویدادها تولید می شوند.

وی افزود: وظیفه جدی ما مسئولان فرهنگی در دانشگاه ها و همچنين حوزه ستادی وزارت علوم این است که جلوتر از روند جامعه باشیم و همچنين باید بتوانیم برای آنچه که در آینده قرار است اتفاق بیفتد برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی متناسب با خواسته های دانشجویان داشته باشیم.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

 

معاونت های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه ها نقش مهمی در ایجاد پویایی و همچنين نشاط در دانشگاه وجامعه دارند در تاریخ ۱۲ June 1397 | 2:33 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *