مهم ترین گام در فعالیت های فرهنگی، شناخت ذهنیت و همچنين نگرش دانشجویان است – شریف

مهم ترین گام در فعالیت های فرهنگی، شناخت ذهنیت و همچنين نگرش دانشجویان است – شریف

به نقل از شریف: مهم ترین گام در فعالیت های فرهنگی، شناخت ذهنیت و همچنين نگرش دانشجویان است

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به اینکه مخاطب عمده فعالیت های فرهنگی دانشگاه ها ،دانشجویان خواهند بود،گفت: در صورتي که ذهنیت و همچنين نگرش دانشجویان را به درستی نشناسیم، براساس کلیشه های ذهنی خود با دانشجویان رفتار خواهیم کرد و همچنين نتیجه نخواهیم گرفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر زهرا پارسا پور در پنجاه و همچنين یکمین اجلاس معاونان فرهنگی دانشگاه های کشور در دانشگاه شهید بهشتی گفت: ضرورت دارد در تعامل با دانشجویان به نگرش ها، آرزوها، مقتضیات زمانه و همچنين اقتضائات سنی آنان توجه کرده، به صدای آنان گوش کرده و همچنين زمینه ابراز وجود آنان را فراهم کنیم.
وی تاکید کرد: باید به جای تجارب جسته و همچنين گریخته در تعامل با دانشجویان، پژوهش کنیم و همچنين داده ها و همچنين تحلیل های علمی را که ما را با جهان ذهنی دانشجویان آشنا می کند مبنای فعالیت فرهنگی قرار دهیم.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: ضرورت دارد همه ارکان دانشگاه بویژه معاونت های فرهنگی و همچنين اجتماعی بخشی از ظرفیت های خود را به حوزه پژوهش در خصوص شناخت جامعه دانشجویی اختصاص دهند.
وی افزود: دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی اجتماعی وزارت علوم می کوشد با انجام پیمایش های ملی، برگزاری نشست های تخصصی با صاحبنظران و همچنين گفتگو با انجمن های دانشجویی، حوزه نظر و همچنين عمل را در فعالیت فرهنگی به هم نزدیک کند.
دکتر پارساپور گفت: می کوشیم با ایجاد شبکه ارتباطی میان معاونت های فرهنگی دانشگاه های کشور، دانش و همچنين تجارب موجود در حوزه فعالیت های فرهنگی را به اشترک بگذاریم واین فعالیت ها را اثربخش تر کنیم.
وی تاکید کرد: باید در محیط دانشگاه به دانشجویان مسئولیت دهیم و همچنين آنان را برای آینده کشور آماده کنیم و همچنين در این راه به دانشجویان و همچنين نسل جوون اعتماد کامل داشته باشیم و همچنين آنان را مشارکت جو و همچنين مسئولیت پذیر تربیت کنیم.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

مهم ترین گام در فعالیت های فرهنگی، شناخت ذهنیت و همچنين نگرش دانشجویان است در تاریخ ۱۲ June 1397 | 2:28 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *