نشست مشترک معاونان وزیر علوم با نمایندگان دانشجویان دکتری برگزار شد – شریف

نشست مشترک معاونان وزیر علوم با نمایندگان دانشجویان دکتری برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست مشترک معاونان وزیر علوم با نمایندگان دانشجویان دکتری برگزار شد


سه تن از دانشجویان دکتری دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف کشور روز دوشنبه با حضوردر وزارت علوم، مطالبات و همچنين خواسته های آموزشی و همچنين دانشجویی دانشجویان دکتری را با دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، دست يار آموزشی، دکتر مجتبی صدیقی، دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان و همچنين مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان در میان گذاشتند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر در این نشست با بیان اینکه آماده شنیدن نظرات و همچنين دیدگاه های دانشجویان هستیم، اظهار داشت: از برگزاری نشست های مشترک استقبال می کنیم و همچنين بهترین راه ارتباط را در این می دانیم که دانشجویان معظلات و مسائل و مشکلات خود را به صورت موردی، مطالعه شده و همچنين با ارائه پیشنهاد و همچنين به صورت مکتوب به وزارت علوم ارسال کنند.

دکتر شریعتی نیاسر اظهار داشت: مسئولان وزارت علوم دانشجویان دکتری را همکاران آینده خود به عنوان اعضای هیات علمی می دانند و همچنين با توجه به دانش و همچنين توانایی علمی دانشجویان دکتری، پیگیری نظرات آنان را نه تنها وظیفه، بلکه راهگشای حل برخی ازمشکلات دانشگاه ها می دانند.

وی در پاسخ به تفاوت شهریه سنوات اضافی در دانشگاه های متنوع و گوناگون و مختلف گفت: وزارت علوم در آیین نامه یکپارچه آموزشی تنها و فقط تعداد سنوات مجاز را تعیین کرده است و همچنين تعیین میزان شهریه سنوات اضافی به هیات های امنای دانشگاه ها واگذار شده که شیوه هیات امنایی از بهترین روش های اداره دانشگاه ها در همه جای دنیاست.

دست يار آموزشی وزیر علوم در پاسخ به اینکه در برخی موارد که از دانشجویان علیرغم گذراندن و همچنين اتمام واحدهای درسی و همچنين در مدت انتظار برگزاری جلسه دفاعیه شهریه سنوات اضافی دریافت می مي شود؛ حل این مورد را نیازمند تحقیقات کارشناسی و همچنين بررسی ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف دانست و همچنين گفت: دانشجویان در این زمینه نیز نظرات خودرا اعلام کنند.

دکتر صدیقی نیز در خصوص پرداخت ارز دانشجویی اظهار داشت: ازآغاز امسال با یک شرایط جدید ارزی روبرو شدیم و همچنين با برگزاری جلسات متعدد با نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه و همچنين بانک مرکزی بالاخره مقرر شد تا پایان شهریور ماه پرداخت ارز دانشجویی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی امکان پذیر باشد.

رئیس نهاد مسائل دانشجویان با بیان اینکه تو باید این موارد را به دانشجویان اطلاع رسانی کنید، گفت: در خصوص فرصت های مطالعاتی در داخل کشور مشکلی نداریم ولی فرصت های مطالعاتی خارج از کشور بستگی به شرایط کشور دارد.

در این نشست نمایندگان دانشجویان دکتری ۳۲ دانشگاه کشور دیدگاه های خود را با معاونان وزیر علوم در میان گذاشتند.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵ ‌‌‌‌‌‌

نشست مشترک معاونان وزیر علوم با نمایندگان دانشجویان دکتری برگزار شد در تاریخ ۲۷ June 1397 | 11:54 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *