نشست هم اندیشی دبیران شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه سراسر کشور افتتاح شد – شریف

نشست هم اندیشی دبیران شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه سراسر کشور افتتاح شد – شریف

به نقل از شریف: نشست هم اندیشی دبیران شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه سراسر کشور افتتاح شد

با حضور دکتر آشنا، مشاور رئیس جمهور و همچنين رئیس مرکز بررسی های استرانژیک ریاست جمهوری و همچنين دکتر غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزیر علوم، نشست هم اندیشی دو روزه دبیران شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه سراسر کشور افتتاح شد .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزیر علوم در این آیین افتتاحیه گفت: در جامعه امروز ایران که در حال پیشرفت و همچنين تحول است وظیفه نخبگان و همچنين نهادهای علمی برای عملکرد بهتر در شرایط جدید بیشتر احساس می مي شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاهها نقش مهمی در تقویت سرمایه اجتماعی و همچنين اعتماد اجتماعی دارند گفت: جامعه نیز از نهاد دانشگاه انتظار بیشتری نسبت به سایر نهادهای اجتماعی دارد و همچنين در همین راستا ایجاد یک شبکه اجتماعی بین نخبگان دانشگاهی برای حل مسائل کشور ضروری به نظر می رسد.

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزیر علوم تاکید کرد: برای افزایش اعتماد عمومی به نهاد دانشگاه باید دانشگاهها را در مسیری هدایت کنیم که در حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در مقیاس ملی، منطقه ای و همچنين ناحیه ای موثر باشند.

وی با اشاره به اینکه تجارب متنوع و گوناگون و مختلف نشان می دهد که یک مجموعه به تنهایی در هیچ عرصه ای نمی تواند موفقیت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را کسب کند گفت: امروزه چاره ای نداریم جز اینکه به سمت سیاستگذاری مشارکتی، گفتگو و همچنين ارتباط دستگاههای متنوع و گوناگون و مختلف فکری و همچنين اجرایی با یکدیگر قدم برداریم.

دکتر حسام الدین آشنا، رئیس مرکز بررسی های استرانژیک ریاست نیز در این آیین افتتاحیه گفت: در شرایط جدید نظام دانشگاهی در دنیا، دانشگاهها سعی می کنند چارچوب های علمی را با هدف رفع چالش ها و همچنين بحران ها و همچنين نیز کاهش نتایج تصمیمات عمومی حکومت، دانش و همچنين سیاست گذاری پیوند داده و همچنين بستری عقلانی برای حل معظلات و مسائل و مشکلات خلق کند.

وی تصریح کرد: امروزه دانشگاه ها، همچنين و علاوه بر کارویژه های سابق با هدف رفع دغدغه ها و همچنين چالش ها و همچنين نیازهای جامعه ایجاد شده و همچنين فارغ‌التحصیلانی را به جامعه ارائه می‌دهد که دانش را در کنار پژوهش‌های کاربردی به خدمت گرفته و همچنين با نوآوری کار می‌آفرینند و همچنين دانشگاهای این چنینی را باید دانشگاهی بیشتر مرتبط تر با جامعه، غوطه ور در سیالیت تجربیات زندگی روزمره، معظلات و مسائل و مشکلات وچالش های اقتصادی، سیاسی و همچنين اجتماعی جامعه دانست.

مشاور رئیس جمهور گفت: شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه به مثابه یک تلاش نهادی نوپا میتواند بسترساز ارتباط بین پژوهشگران و همچنين اندیشمندان و همچنين مهندسين و متخصصين منطقه ای و همچنين محلی با سیاست گذاران و همچنين تصمیم گیران در سطوح کلان و همچنين خُرد باشد و همچنين گسست دانایی و همچنين توانایی را کاهش دهد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری افزود: شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه با متوجه ساختن تصمیم گیران ملی و همچنين محلی به ظرفیت های بومی می تواند عرضه کننده ایده ها و همچنين نظرات متخصصین و همچنين پژوهشگران به سازمانهای محلی، حکومت و همچنين قسمت و بخش خصوصی باشد. ظهور شرکت های دانش بنیان و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری به خودی خود نتوانسته است فضای عرضه و همچنين تقاضا را در استانها ایجاد نماید.

وی اظهار داشت: شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه به مثابه پیشگام نهادی این بازار عرضه و همچنين تقاضا عمل نماید و همچنين ظرفیت های کارآفرینانه دانشگاه را عینی سازد. موفقیت این اقدام مستلزم حمایت این شبکه از سوی حکومت و همچنين نهادهای محلی وابسته به آن هم، سازمانهای غیردولتی و همچنين قسمت و بخش خصوصی از سویی و همچنين از سوی دیگر حرکت پژوهشگران و همچنين متخصصین دانشگاهی به سوی خلق ایده ها و همچنين پژوهش های عینی معطوف به حل معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين چالش های محلی، منطقه ای و همچنين ملی است.

مشاور رئیس جمهور اظهار داشت: شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه ظرفیت اعتمادسازی در این سطح را داراست و همچنين انتظار می رود با بهره گیری از تجربه دوره پیشین اتاق های فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن استانی کشور بتواند با مجموعه ای از اهداف موردانتظارش، خلا جامعه و همچنين دانشگاه را بیش از پیش پرُ نماید.

م.ع ۱۳۶۰

نشست هم اندیشی دبیران شبکه ملی جامعه و همچنين دانشگاه سراسر کشور افتتاح شد در تاریخ ۵ June 1397 | 9:59 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *