نقش دانشگاه تبریز در رشد علمی و همچنين توسعه آموزش عالی منطقه شمالغرب کشور کم نظیر است – شریف

نقش دانشگاه تبریز در رشد علمی و همچنين توسعه آموزش عالی منطقه شمالغرب کشور کم نظیر است – شریف

به نقل از شریف: نقش دانشگاه تبریز در رشد علمی و همچنين توسعه آموزش عالی منطقه شمالغرب کشور کم نظیر است

رئیس نهاد سنجش آموزش کشور درآیین هفتادمین سال شمسي تاسیس دانشگاه تبریز گفت: نقش این دانشگاه در رشد علمی کشورو توسعه آموزش عالی منطقه آذربایجان کم نظیر است و همچنين چندین دانشگاه در شمال غرب کشور از بطن این دانشگاه ایجاد شده اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترابراهیم خدایی با بیان این‌که رشد و همچنين توسعه علمی کشور مدیون دانشگاه های کشور به ویژه دانشگاه تبریز به عنوان یکی از قطب های علمی است، گفت: این دانشگاه توانسته است نقش فعال خود را در توسعه همکاری‌های بین‌المللی و همچنين ارتقای وجهه جمهوری اسلامی ایران ایفا کند.
وی با اشاره به این‌که دانشگاه تبریز در منطقه آذربایجان نیز توانسته در توسعه آموزش عالی به عنوان محور اصلی توسعه عمل کند، گفت: دانشگاه تبریز دومین دانشگاه قدیمی کشور بوده و همچنين جزو یک قسمت و بخش دانشگاه های برتر دنیاست.
دکتر خدایی با اشاره به افتخارات دانشگاه تبریز تاکید کرد: بخشی از بستر فرهنگی آذربایجان که نقش کلیدی در تحولات و همچنين توسعه ایران داشته، مرتبط به دانشگاه تبریز و همچنين حوزه فعالیت این دانشگاه است.
رئیس نهاد سنجش آموزش کشور با بیان این‌که سهم جمعیت ایران از کل دنیا یک قسمت و بخش است، گفت: تولیدات علمی کشور برابر با ۱.۸۸ قسمت و بخش کل تولیدات دنیاست.
وی با تاکید بر این‌که تولید مقالات پراستناد و همچنين پرکیفیت کشور در دنیا برابر ۲.۸۸ قسمت و بخش است، گفت: این میزان کفایت نمی‌کند و همچنين تولیدات باید در رشد و همچنين توسعه کشور کاربردی شده و همچنين بتواند معظلات و مسائل و مشکلات جامعه را حل کند که این نیز تلاش مضاعف دانشگاهیان و همچنين مسئولان را می‌طلبد.
رییس نهاد سنجش آموزش کشوردر پایان اعلام کرد: دانشگاه ها آماده اند که به حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور کمک کنند.
م.ع ۱۳۶۰/ ر.ب ۱۳۴۵

نقش دانشگاه تبریز در رشد علمی و همچنين توسعه آموزش عالی منطقه شمالغرب کشور کم نظیر است در تاریخ ۷ June 1397 | 4:08 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *