وزارت علوم در مسیر گسترش نوآوری در کشور پیشگام است/ ساخت ۱۲۳ مرکز دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر – شریف

وزارت علوم در مسیر گسترش نوآوری در کشور پیشگام است/ ساخت ۱۲۳ مرکز دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر – شریف

به نقل از شریف: وزارت علوم در مسیر گسترش نوآوری در کشور پیشگام است/ ساخت ۱۲۳ مرکز دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه “وزارت علوم در مسیر گسترش نوآوری در کشور پیشگام است”،‌ گفت: در این مسیر، تعداد مراکز دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر اکنون به ۱۲۳ مرکز رسیده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم افتتاحیه نشست دبیران مجامع اتحادیه انجمن‌های علمی و همچنين دانشجویی سراسر کشور در این دانشگاه گفت: چند سالی است که در کنار تقویت تشکل‌های دانشجویی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنين نوآور نیز جدی شده است.
وی افزود: معتقدیم دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی نباید به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن استخدام در مرکزی دولتی باشند بلکه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تولید علم و همچنين نوآوری را مسیر زندگی خود قرار دهند.
رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر با بیان اینکه این دانشگاه ۱۴ هزار دانشجو دارد که نیمی از آنها در رشته‌های پایه تحصیل می‌کنند، ادامه داد: این دانشگاه از فعالیت‌های علمی، فرهنگی و همچنين سیاسی دانشجویی حمایت می‌کند چرا که سیاست حکومت، قوانین و همچنين ضوابط نیز بر این موضوع تاکید دارند.
دکتر معتمدی تصریح کرد: به دنبال بهره بري و استفاده از فضای خالی دانشگاه صنعتی امیر کبیر برای فعالیت‌های علمی و همچنين دانش‌بنیان هستیم زیرا استقبال از این شرکت‌ها بسیار افزایش یافته ولي بايد توجه داشت جهت انجام اقدامی مناسب باید تحولی عمیق در آموزش عالی صورت گیرد.
وی با تاکید بر اینکه وزارت علوم در مسیر گسترش نوآوری در کشور پیشگام است، اظهار داشت: دانشجویان نیز باید خود اشتغال باشند و همچنين برای این کار انجمن‌ها می‌توانند به آنها و همچنين دانشگاه کمک کنند.
براساس نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، نشست دبیران مجامع اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی سراسر کشور تا پنج‌شنبه ادامه دارد.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

وزارت علوم در مسیر گسترش نوآوری در کشور پیشگام است/ ساخت ۱۲۳ مرکز دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در تاریخ ۱۴ June 1397 | 1:24 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *