کارنامه دانشگاههای کشور قابل افتخار است – شریف

کارنامه دانشگاههای کشور قابل افتخار است – شریف

به نقل از شریف: کارنامه دانشگاههای کشور قابل افتخار است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور گفت: دانشگاهها موتور توسعه وپیشرفت کشور خواهند بود و همچنين هرجا برای کشور موفقیتی بوده است با بهره بري و استفاده از دستاوردهای دانشگاهها گرفته شده است و همچنين ما امروز می بینیم که کارنامه دانشگاههای کشور قابل افتخار است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام و همچنين المسلمین رستمی در نشست روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری کشور در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران اظهار داشت: مسئولیت بزرگی بر عهده مدیران دانشگاههای کشور است زیرا چند میلیون جوون در بهترین دوران عمر خود که دوران تلاش و همچنين نواوری است در اختیار دانشگاه خواهند بود و همچنين باید از این ظرفیت برای پرورش اشخاص و همچنين همچنین توسعه جامعه بهره بري و استفاده کرد.
وی با تاکید بر مسئولیت روسای دانشگاهها در خصوص رشد فضلیت های اخلاقی دانشجویان گفت: به لحاظ معنویت و همچنين فضلیت های اخلاقی، دانشگاهها از میانگین جامعه بالاتر خواهند بود و همچنين حتی دانشگاهها الگو و همچنين پیشرو جامعه در آیین های مذهبی مانند اعتکاف خواهند بود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها افزود: با پیشقدمی و همچنين جریان سازی دانشگاه تهران و همچنين برخی دانشگاهها، آیین اعتکاف در کشور فراگیر شد، آیینی که در قبل تنها و فقط در برخی مساجد شهرستان قم برپا می شد.
حجت الاسلام و همچنين المسلمین رستمی اظهار داشت: توجه به فرایض و همچنين مناسک دینی در دانشگاهها به وضوح قابل ديدن است و همچنين در صورتي که به برگزاری دو بار در یک روز نماز جماعت ظهر در دانشگاه صنعتی شریف به علت کثرت دانشجویان نمازگزار تگاه کنیم به این واقعیت پی می بریم.
وی تاکید کرد: دانشگاهها ظرفیت حل مسائل کشور را دارند و همچنين امروزه مسئولان کشور نیز ضرورت بهره بري و استفاده از تواناییهای دانشگاهها را درک کرده و همچنين دنبال تحقق می دانند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها در پایان سخنان خود تاکید کرد: شرایط امروز کشور ایجاب می کند هر گونه اختلاف داخلی را کنار بگذاریم و همچنين هم افزایی داشته باشیم و همچنين در این راستا اعلام می کنم که دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، یار و همچنين یاور مسئولان دانشگاهها خواهند بود.
م.ع ۱۳۶۰

کارنامه دانشگاههای کشور قابل افتخار است در تاریخ ۱۹ June 1397 | 1:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *