کسب رتبه ۱۵ رشد علمی جهان توسط ایران – شریف

کسب رتبه ۱۵ رشد علمی جهان توسط ایران – شریف

به نقل از شریف: کسب رتبه ۱۵ رشد علمی جهان توسط ایران

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آئین افتتاح مرکز همایش‌های دانشگاه دامغان گفت: تلاش های مجموعه آموزش عالی کشور در زمینه رشد علمی قابل تحسین است و همچنين هم اکنون ایران رتبه ۱۵ رشد علمی را در دنیا دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در دانشگاه دامغان اظهار داشت: کسب رتبه‌های بین‌المللی نشان از حاصل دسترنج استادان و همچنين دانشجویان در مراکز آموزش عالی دولتی و همچنين غیردولتی دارد.

وزیر علوم افزود: امروز مفتخریم عنوان کنیم جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نظامی برآمده از اعتقادات مذهبی و همچنين حامی علم و همچنين دانش، دارای تعداد توجهی مراکز آموزش عالی در شهرها و روستاها و همچنين استان‌های کشور است که باهدف آموزش و همچنين تربیت نیروی انسانی تاسیس شده اند.

وی با بیان اینکه در سال شمسي های اخیر، پشتیبانی خیرّین برای رشد و همچنين توسعه دانشگاه های سراسر کشور به عنوان حامیان علم و همچنين فناوری برای وزارت علوم بسیار مهم بوده است.

دکتر غلامی تاکید کرد: با همراهی خیرین آموزش عالی می‌توانیم شاهد رشد و همچنين توسعه بیشتر دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور باشیم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه دانشگاه دامغان با داشتن فضاهای آموزشی و همچنين کمک آموزشی و همچنين همچنین معماری بسیار خوب، یکی از دانشگاه‌های نمونه و همچنين الگو در سطح کشور است گفت: رشد و همچنين توسعه آموزش عالی در سطح همه دانشگاه‌های شامل دانشگاه دامغان، توسط وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با دقت پیگیری می‌مي شود و همچنين در راستای تقویت نقاط مثبت و همچنين رفع نقاط ضعف احتمالی برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري انجام می مي شود.

دکترغلامی با بیان اینکه رشد و همچنين توسعه فضاهای آموزش عالی در ایران، عالی و همچنين مطلوب است که این مهم فرصت مناسبی را برای تحصیل دانشجویان به وجود آورده است.

وی اظهار داشت: نیروی انسانی عنصری مهم برای رشد جامعه است و همچنين تحصیل‌کردگان در مراکز آموزش عالی و همچنين دانشگاه‌ها صاحبان دانش و همچنين تربیت محسوب می شوند.

وزیر علوم گفت: براساس برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی های انجام شده، باهدف هم‌افزایی علمی و همچنين تبادل فناوری، واحدهای شبکه‌ایی در مراکز آموزش عالی و همچنين تحت نظر دانشگاه‌ها ایجاد خواهند شد که با ایجاد این شبکه های دانشگاهی می‌توانیم نقاط ضعف علوم دانشگاهی را شناسایی و همچنين در راستای حل آن هم اقدام کنیم.

دکتر غلامی با اشاره به جایگاه دانشگاه دامغان و همچنين اینکه که این دانشگاه می‌تواند الگوی خوبی برای مراکز آموزش‌عالی باشد گفت: امیدواریم زمینه ایجاد مرکز رشد و همچنين فناوری دانشگاه دامغان به زودی فراهم مي شود تا شاهد تاثیرگذاری بیشتر این دانشگاه در منطقه و همچنين کشور باشیم.

وی به منابع غنی و همچنين قوی کشاورزی و همچنين گردشگری دامغان اشاره کرد و همچنين گفت: باید از این امکانات و همچنين ظرفیت‌ها برای اشتغال جوانان بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی بهره بري و استفاده کنیم.

وزیر علوم افزود: یکی از مزیت‌های خوب مراکز رشد فناوری در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی، فراهم کردن تجهیزات و همچنين امکانات زیر بنایی و همچنين اعطلای تسهیلات ارزان قیمت است.

در ادامه حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه دامغان، مرکز همایش‌های این دانشگاه افتتاح شد و همچنين به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی پروژه مرکزهمایش‌های دانشگاه دامغان، از سال شمسي ۱۳۸۸ آغاز و همچنين با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار مالی ساخته شد.

این مرکز با زیر بنای ۴۵۰۰ مترمربع احداث شده و همچنين شامل یک سالن اصلی ۹۰۰ نفره، دو سالن جانبی ۱۶۰، ۱۰۰ نفره و همچنين یک سالن کنفرانس ۷۲ نفره است.

م.ع ۱۳۶۰

کسب رتبه ۱۵ رشد علمی جهان توسط ایران در تاریخ ۶ June 1397 | 11:42 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *