۱۵۸پروژه عمرانی شهرستان شاهرود افتتاح و همچنين به بهره برداری رسید – شریف

۱۵۸پروژه عمرانی شهرستان  شاهرود افتتاح  و همچنين به بهره برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: ۱۵۸پروژه عمرانی شهرستان شاهرود افتتاح و همچنين به بهره برداری رسید

با حضور وزیرعلوم،تحقیقات و همچنين فناوری در دانشگاه صنعتی شاهرود، ۱۵۸پروژه عمرانی شهرستان شاهرود به صورت همزمان افتتاح و همچنين به بهره برداری رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در آیین افتتاح همزمان ۱۵۸پ روژه شهرستان شاهرود در محل سالن همایش‌های پردیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: وزارت علوم در راستای توسعه همه جانبه کشور، تقویت شرکت‌های دانش بنیان و همچنين تبدیل طرح‌های پژوهشی به فناوری و همچنين محصولات تجاری را از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اصلی خود قرار داده است.

وی افزود: بر خلاف دوران قبل، برنامه جذاب و جالب و خوب امروز وزارت علوم در حکومت دوازدهم نه در ایجاد رشته‌های دانشگاهی تکراری و همچنين غیرکاربردی بلکه توجه به مزیت‌های منطقه‌ای بویژه ظرفیت‌های قسمت و بخش خصوصی و همچنين بازار کار برای جذب دانش آموختگان دانشگاهی است.

وزیر علوم با اشاره به طرح ساماندهی آموزش عالی گفت: هم در قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم و همچنين هم در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی این امر به ما تکلیف شده که برای ساماندهی دو هزار ۸۵۶ مرکز آموزش عالی برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنیم.

دکتر غلامی گفت: ساماندهی مراکز علمی و همچنين تحقیقاتی بحث کلان ملی است ولي بايد توجه داشت مأموریت گرا کردن مراکز آموزشی در سطح ملی و همچنين حتی فراملی برای بالا نگه‌داشتن پرچم پیشرویی فناوری به نام ایران اسلامی در کنار مقوله پیوند دانشگاه‌ها و همچنين صنعت و همچنين همچنین ارتباط و همچنين پیوند دانشگاه‌ها و همچنين جامعه، از رویکردهای اصلی وزارت علوم محسوب می‌شوند.

وزیر علوم گفت: باید شرایط به گونه‌ای باشد که با اجرای طرح ساماندهی آموزش عالی، مراکز پهناور و بزرگ، قوی و همچنين با امکانات مناسب جهت فعالیت آموزشی و همچنين پژوهشی را جایگزین مراکز آموزش عالی کوچک، با امکانات محدود و همچنين پراکنده در کشور کنیم.

دکتر غلامی با تاکید بر توانمندی‌های علمی و همچنين پژوهشی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور گفت: هر دستگاه اجرایی و همچنين یا بخشی از صنعت که از دانشگاه‌ها درخواست همکاری کنند از آن هم استقبال می‌کنیم و همچنين وزارت علوم از همکاری دانشگاه‌ها با همه قسمت و بخش‌های جامعه شامل صنایع حمایت همه جانبه می‌کند.

م.ع ۱۳۶۰

۱۵۸پروژه عمرانی شهرستان شاهرود افتتاح و همچنين به بهره برداری رسید در تاریخ ۶ June 1397 | 1:54 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *