آمادگی ایران برای تاسیس پارک علم و همچنين فناوری در بغداد و همچنين ایجاد شعب دانشگاههای ایرانی در عراق – شریف

آمادگی ایران برای تاسیس پارک علم و همچنين فناوری در بغداد و همچنين ایجاد شعب دانشگاههای ایرانی در عراق – شریف

به نقل از شریف: آمادگی ایران برای تاسیس پارک علم و همچنين فناوری در بغداد و همچنين ایجاد شعب دانشگاههای ایرانی در عراق

قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل در دیدار رایزن فرهنگی سفارت عراق با تاکید بر ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های دوجانبه، از آمادگی کشورمان برای ایجاد شعب دانشگاه های ایرانی در عراق، راه اندازی پارک علم و همچنين فناوری مشترک در بغداد و همچنين تقویت تبادل استاد و همچنين دانشجو خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در دیدار دکتر حسین سالار آملی با دکتر یاسر الججاج دو طرف بر توسعه و همچنين تعمیق روابط و همچنين تعاملات علمی و همچنين دانشگاهی بین دو کشور تاکید کرده و همچنين با توجه به وجود ظرفیت ها و همچنين مشترکات قابل توجه فرهنگی، مذهبی و همچنين حسن همجواری بین دو کشور حمایت خود را از گسترش روابط و همچنين همکاری های جامعه دانشگاهی و همچنين تبادل هیات های علمی و همچنين مسئولان سطح بالای دو کشور اعلام کردند.

دکتر یاسر الججاج، رایزن فرهنگی سفارت عراق، از علاقه مندی مسئولان و همچنين دانشگاهیان کشور عراق برای بهره مندی از توانمندی های بالای علمی ایران و همچنين افزایش جمعیت اشتغال به تحصیل دانشجویان عراقی در ایران به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی خبر داد و همچنين خواستار حمایت های علمی و همچنين پشتیبانی دانشگاه های ایران از جامعه علمی و همچنين دانشگاهی عراق شد.

تمدید یادداشت تفاهم همکاری های علمی دو کشور، ترسیم نقشه راه برای همکاری های دانشگاهی و همچنين تحقیقاتی ایران و همچنين عراق و همچنين همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای نشست روسای دانشگاه های برتر دو کشور، شامل موضاعات مورد گفتگو در این دیدار بود.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

آمادگی ایران برای تاسیس پارک علم و همچنين فناوری در بغداد و همچنين ایجاد شعب دانشگاههای ایرانی در عراق در تاریخ ۷ July 1397 | 11:12 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *