اختیار صدور مجوز موسسات پژوهشی به دانشگاه ها واگذار می مي شود – شریف

اختیار صدور مجوز موسسات پژوهشی به دانشگاه ها واگذار می مي شود – شریف

به نقل از شریف: اختیار صدور مجوز موسسات پژوهشی به دانشگاه ها واگذار می مي شود

دکتر محسن شریفی، مدیرکل دفتر سیاست گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل پژوهشی وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری گفت: این وزارت خانه اختیار صدور مجوز تاسیس موسسه های پژوهشی را به دانشگاه ها واگذار می کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بین المللی امام و پيشوا خمینی (ره) دکتر شریفی صبح امروز چهارشنبه در ششمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های منطقه چهار کشور که در دانشگاه بین المللی امام و پيشوا خمینی (ره) برگزارشد، اظهار داشت: دانشگاه یک موسسه پژوهشی، آموزشی و همچنين فناورانه است و همچنين ما هم اکنون در وزارت علوم با موج زیادی از درخواست ها برای تاسیس موسسه های پژوهشی مواجه هستیم، بنابراین درصددیم با بازنگری جدی در این خصوص، اختیار بررسی درخواست ها و همچنين صدور موسسات را به خود دانشگاه ها واگذار کنیم تا به صورت برنامه جذاب و جالب و خوب محور متناسب با نوع نیازها، هر استان به اختیار خود عمل کند.
مدیرکل دفتر سیاست گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل پژوهشی وزارت علوم بر هم افزایی پژوهشی دانشگاه ها تاکید کرد و همچنين افزود: هرچه این موضوع بویژه در شرایط اقتصاد کنونی کشور در سطح دانشگاه های هر منطقه بیشتر تحقق یابد، در تقویت همکاری های دانشگاهی و همچنين مدیریت هزینه ها کمک زیادی مي کند.
وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن هفته پژوهش، افزود: وزارت علوم به دنبال آن هم است تا به منظور برگزاری هرچه کیفی تر جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر، با انتخاب تعداد محدود ولي بايد توجه داشت کیفی تری از پژوهشگران بتواند حمایت و همچنين پشتیبانی قوی تری نیز از آنها داشته باشد.
دکترشریفی گفت: در سال شمسي جاری با آسیب شناسی از برنامه جذاب و جالب و خوب های دوره های قبل هفته پژوهش تلاش شده تا نواقص برطرف شده و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ها در این دوره به مراتب با کیفیت بیشتری برگزار خواهد شد.
وی در ادامه به مسایل مرتبط به نشریات پژوهشی دانشگاه ها پرداخت و همچنين افزود: دانشگاه های ایران در قسمت و بخش مقالات وارد شدن خوبی در عرصه بین المللی داشته اند ولي بايد توجه داشت هنوز در موضوع نشریات به چنین جایگاهی دست نیافته اند.
دکترشریفی با بیان اینکه در این حوزه برنامه جذاب و جالب و خوب های خوبی آغاز شده است، گفت: تعداد این نشریات در پایان دوره برنامه جذاب و جالب و خوب پنجم از ۵۷۰ به ۱۲۰۰ مورد رسید ولي بايد توجه داشت در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم دیگر کمیت این نشریات مورد نظر نیست بلکه باید تا پایان این برنامه جذاب و جالب و خوب ۷۰ نشریه پژوهشی در نمایه های بین المللی وارد شدن پیدا کنند.
وی با بیان اینکه نظام ارزیابی نشریات از سه سال شمسي قبل شکل گرفته است، خاطر نشان کرد: در این مدت با تشکیل یک تیم در این خصوص ۳۵ نشریه نمایه سازی شده است.
ششمین نشست شورای معاونان پژوهشی دانشگاه های منطقه چهار کشور متشکل از استان های قزوین، مرکزی، همدان و همچنين قم صبح امروز به میزبانی دانشگاه بین المللی امام و پيشوا خمینی (ره) برگزار شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

اختیار صدور مجوز موسسات پژوهشی به دانشگاه ها واگذار می مي شود در تاریخ ۲۵ July 1397 | 6:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *